Günlük İçerikler

Neden İçerik Üreticisi?

İçerik üreticisi ya da diğer bir değişle içerik oluşturucusu olmak neden önemli? Neden bu insanlara ihtiyacımız var? Neden kaliteli içerik üreticileri her daim iş bulabiliyor? İçerik üreticisi olmak isteyenler için görüşlerimi paylaştığım bir kişisel blog yazısı oldu.

İçerik üreticisi ya da diğer bir değişle içerik oluşturucusu olmak neden önemli? Neden bu insanlara ihtiyacımız var? Neden kaliteli içerik üreticileri her daim iş bulabiliyor? İçerik üreticisi olmak isteyenler için görüşlerimi paylaştığım bir kişisel blog yazısı oldu.

Öncelikle biz bloggerlar maalesef yanlış anlaşılıyoruz. Bu yanlış anlaşılmada büyük pay Youtuber ve Instagrammer arkadaşlara ait. Çünkü onlar da birer içerik üreticisi ve her gün içerik üretiyorlar. Tek fark, onların görsel olarak içerik üretmesi değil elbette. Onların anlık olarak çok fazla kişiye ulaşabilmesi, blog sistemi ile en büyük farkı. Bizler ise, Google’da kalıcı yer edinip seneler sonrası dahi trafik çekmeyi becerebilen (tabi ki tüm bloggerlar değil) insanlarız. İçerik üreticisi olmak, içerikle pazarlama konusunda uzman olmayı gerektiriyor. Ancak dediğim gibi, anlık olarak satış farklı, zamana yayılımı olarak farklı.

İlgili Blog İçerikleri

Son bir kaç gündür kapımı bir kaç firma aşındırıyor. İstedikleri anlık olarak satış rakamları. Hiç birisinin niyeti kalıcı olmak değil. Anlık başarılar. Tabi ki reddediyorum. Onlara blog sitesinin getirebileceği avantajlardan bahsediyorum. Aradıkları bu değil. Aradıkları anlık olarak satıp günü kurtarmak. SEO yatırımı yapabilen e-ticaret sitesi sayısı çok az. Bu konuda en başarılılarından bir tanesi N11.

İster içerik oluşturucusu, ister içerik üreticisi, isterseniz de content creator diyin, bu mesleği icra eden insanlara ponzi gibi pazarlamacı gözüyle bakmamalısınız. Bizler içeriğe önem veriyoruz. Benim burada firmalarla çalışmam kesinlikle maddi getirisi için değil, içeriği üretmek ve ilgi çekici içerik ile firmaya kalıcı başarı sağlamak için oluyor. İçerik üreticisi dediğimiz şey, mutlaka ama mutlaka bir gün tüm firmalarda kalıcı bir departmanda kalıcı bir pozisyon olacak. Bu dediğimi unutmayın. Bu işin bir üniversitesi, bir okulu yok. Bu iş deneyim ve kişisel beceri gerektiren bir iş.

Umarım biraz olsun içerik üretmek ile ilgili olan kısmı, blog mantığını ve içerik oluşturucusu (içerik üreticisi) pozisyonunu anlatabilmişimdir. Eğer sorularınız ya da merak ettiğiniz, sohbet etmek istediğiniz konular varsa, benimle instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Herkese iyi haftalar diliyorum!

4 Yorum

  1. Çünki Zengin ve Kaliteli özgün içerik üretimi artık hem bireyler hem de markalar için büyük önem taşıyor. İyi içeriğe sahip olan bir yayın her zaman referans olarak yeniden ziyaret edilebilir. Yazınızı keyifle okudum, teşekkürler…

  2. Merhabalar ,

    İçerik Yazınızı çok beğendim, kısa öz ve net olmuş. Verdiğiniz tavsiyeleri yerinde ve kararında uygulamışsınız. İyi bir örnek olmuş.
    Bu konu üzerine daha önce benim de bir yazı girişimim olmuştu fakat devam etme kararlılığını gösterememiştim. Yazınız kendi yazı serime devam etmek için de bir şevk oldu. Teşekkür ediyorum

  3. yazınızda çok güzel anlatmışsınız içeriğin önemini kısa ve anlaşılır bir yazı paylastıgınız için tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu