Günlük İçerikler

Neden Kişisel Blog Sitesi?

Neden kişisel blog sitesi açtım, neden bir oyun blog sitesine sahibim gibi sorulara cevap verdim. En iyi oyun blog sitesi hakkında tüm bilgiler burada!

Burada tam 42 gündür birlikteyiz. Size biraz bu “kişisel blog sitesi”nin amacından, geleceğinden ve temasından bahsetmek istedim.

Öncelikle Şubat ayını malum LolTest App ile geçirdim. Ardından hemen yeni bir projeye girişmem çok zordu. Maddi olanaklarımın tamamını kullanmış ve tüketmiştim. Mart ayının ortalarına kadar kişisel işlerimle ilgilendim. Bunların başında makale yazımı, wordpress işleri ve pazarlama geliyor. Bir yandan şuan bulunduğunuz bu kişisel blog sitesinin harcını tuğlalarını biriktirirken, bir yandan da projelendirme kısmına başladım.

Öncelikle ben çok uzun zamandır oyun sektöründeyim. Hakkımda kısmında belirttiğim gibi, oyun sektörünün hemen hemen her bir köşesinde yer aldım. E-Spor takımı idaresinden oyun temalı haber sitesine, oyun geliştirmesinden oyun temalı sosyal içerik platformuna, oyun makalelerinden Riot elçiliğine… Kısaca bu kadar deneyimi insanlara tek bir kanal üzerinden aktarmak istiyordum. Bu da kişisel blog sitesinin ana teması oldu. Yani “oyun blog”…

Bunun dışında insanlara ürettiğim içeriklerden haberdar etmeliydim. Yani normalde ücretli olarak ürettiğim test, viral içerik, oyun incelemeleri ve köşe yazısı gibi içeriklerin en iyi örneklerini bu kişisel blog sitemde yayınlamalıydım. Böylece ana kategoriler oluştu. Oyun Sektörü, Oyun İncelemeleri, Havadan Sudan, Testler ve Rehberler. Bunların yanına bir de Seyahat ve Gezi ekledim. Bunu da temadan kopmadan, oyuncu gözüyle ve bütçesiyle tatil yapmak kalıbına oturttum. Yani size hiç bir zaman 7 yıldızlı otel incelemesi yapmayacağım.

Kısa zamanda günlük 20,000 hite ulaştım. Aylık bazda da 600,000 tıklanmam bulunuyor. Ayrıca 1,000’i geçkin abonem ve binlerce sosyal medya takipçim oldu. Alexa değerleri tavan yaptı, kişisel blog siteleri arasından ilk 50’ye girmeyi başardı. Bunların tamamı sizlerin sayesinde oldu.

Şimdi bu geçen 42 günde ve yarattığım 42 içerikten sonra neler planladığımdan bahsedeceğim. Öncelikle her gün 1 yeni içerik mottosuna devam edeceğim. Yani birkaç satır önce bahsettiğim ana kategorilerimden birisine dair bir içerik yazacağım. Bunun dışında 1 yeni kategori ekleme planım bulunuyor. Röportajlar çok fazla oyun haber sitesinde yer alan bir kategori. Fakat bunu ben muhabbet kıvamında, oyun sektörü üzerine diyaloglarla yazmak istiyorum. Bu sebepten de 2 kişi geldi aklıma. Birisinden onay aldım, fakat halen soruları cevaplamasını beklemekteyim, sanıyorum mesajlarına bakamayacak kadar meşgul(!). Diğeri ise Sidiouss, kendisine yarın mevzuyu anlatacağım. Bu kategoride 3-4 içerik hazır olduğunda yayınlamaya başlayacağım.

Bir de hizmetler sekmesi oluşturacağım. Malum, kişisel blog sitesi çizgisinden kopmadan, bu sitenin masraflarını çıkarmak zor. Ben de bu konuda reklam almadan, sadece iş birlikleri ve makale hizmetleri ile masrafları çıkarmayı düşünüyorum. Ayrıca çok yakında kendi sunucuma taşıyacağım.

Özet olarak, şuan hem bu kişisel blog sitesi projesinden memnunum, hem de ileriye yönelik oldukça güzel planlarım bulunuyor. Umarım içerikler sizlerin de hoşuna gidiyordur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşçakalın.

0%

Etiketler

7 Yorum

  1. Burak kolay gelsin öncelikle bloguna bakıp imrenmemek elde değil senden öğrenecek çok şey var ve elimden geldiği kadar sana yardımcı olmak isterim 🙂 Hayatındaki başarılar devam etmesi dileğimle.

  2. gerçekten okuduğum en iyi kişisel blog sitesi kardeş tebrik ediyorum. tek bir isteğim var şu logonu değiştir. her şey mükemmel geriye kalan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı