Seyahat

Nezih Kamp Alanları

Her ne kadar gidilebilecek kamp yerleri ile ilgili birçok blog yazısı olsa da ben sizi kendi keşfettiğim nezih kamp yerleriyle ilgili bilgilendireceğim. Hadi İstanbul’dan yola çıkıp Ege’ye doğru yolculuğumuza başlayalım.

Ağva Kilimli

Ağva Kilimli Koyu

Harita ile Kilimli Koyu’na geldiğinizde yol ikiye ayrılıyor. Sağ taraf özelleşmiş paralı bir kamp alanı var ve otoparkından duşuna kadar ücret alıyorlar. Çataldan sol tarafa doğru gittiğinizde yol bitmiş gibi görünse de muazzam bir yeşillik ve uçurumun eşiğinde bir mavi sizi karşılıyor. Yürüyüş yolu tehlikeli ancak yolun sonunda mutlak huzur sizi bekliyor. Ormanlık alandan ziyade uçurum tarafına doğru kamp kurmanızı özellikle tavsiye ederim. Aksi takdirde sabaha karşı çadırınızın etrafında dört dönen yaban domuzlarıyla güne uyanabilirsiniz. Gelen giden kampçılara alışmışlar, etraf sakinleşene kadar rahatsız etmiyorlar ancak çadırınıza çekildiğiniz anda etraftaki çöplerinizden eser bile kalmıyor. 🙂

Ildır Kamp Alanları

İzmir, Çeşme/Ildır’da gizli bir koy

Ağaçların altında denize sıfır kamp imkanı mı? Nasıl olacak derseniz hemen anlatıyorum. Geçtiğimiz yaz çıktığımız Ege turumuzdaki durak noktalarımızdan biriydi. Çeşme Ildır köyüne geldiğinizde merkezi geçiyorsunuz ve uzunca bir müddet sahilden yolunuza devam ediyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam, Deniz Sitesi önünde arabanızı park edip, oradan sahile indiğinizde, ağaçların altına çadırınızı kurup denizin tadını çıkarabilirsiniz. Site yakınlarında olmasına rağmen oldukça sakin ve huzur dolu bir yer. Merkeze ve marketlere uzak, dolayısıyla arabasız gidilebilecek bir yer değil.

Didim, Akbük/Kazıklı Koyu

Ildır’dan sonraki durak noktamızda bu eşsiz güzellikteki yer oldu. Manzarası, toprak yapısı her şeyiyle Akyaka Orman Kampı ile birebir güzellikte bir yer. Ama Akyaka gibi keşfedilmediği için koca ormanın keyfini dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Gidiş yolunu tarif edecek olursam, Akbük merkezden yaklaşık 14km uzaklıkta, Bozbük Mahallesine bağlı. Yeşil Şehir Sitesi’nin orada arabanızı park ettikten sonra kamp eşyalarınızı alıp ormanın derinliklerine doğru yürüyorsunuz. Sitenin içinden geçerken site sakinlerinin tuhaf bakışlarına maruz kalsanız da yeşil ve mavinin muhteşem birleşimine şahit olmanıza değiyor.

Akyaka Kamp Alanları

Muğla Akyaka/Akbük arasında keşfedilmemiş kamp alanları

Ne yazık ki çekilen diziler sonrasında popülerleşen ve muhteşem güzelliğini her sene biraz daha kaybeden Akyaka Orman Kampı’nı öneri listeme ekleyemiyorum. Akyaka’da parasız kamp yapabileceğiniz bir alan ne yazık ki kalmadı. Paramı verip kamp yapayım deseniz bile kamp alanları tıklım tıklım dolu oluyor. Bu yüzden kamp yapabilmek için sıraya girmeniz gerekiyor. Özellikle bayramlarda kalabalık olması nedeniyle, Akyaka sınırları içerisine girişler bile yasaklanıyor. Eğer arabanız varsa Akyaka-Akbük yolunda birçok paralı ve parasız kamp alanları bulunuyor. Nezih, aynı zamanda yeşil ve mavinin bir arada olduğu bir kamp alanı bulmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu