Alışveriş

Oyuncu Gözlüğü Hakkında Her Şey

Oyuncu gözlüğü almalı mıyız? Oyuncu gözlükleri gerçekten normal gözlüklerden farklı mı? Gunnar ve Moov oyuncu gözlüğü fiyatları neler?

Oyuncu gözlükleri, son zamanlarda oldukça popüler gaming aksesuarlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor. Yüksek oynama sürelerine sahip rekabetçi ve e-spor kategorili oyunlar sayesinde oyuncu gözlüğü de lüks olmaktan ziyade, bir ihtiyaç haline geldi. Oyuncu ekipmanları arasında en yeni aksesuar olan oyuncu gözlüğü hakkında detaylı bir içeriği de sizler istediniz!

Oyuncu gözlüğü nedir?

Oyuncu gözlüğü, gerçek bir ihtiyaçtan doğmuştur. Özellikle 45 dakikayı bulan League of Legends maçları ya da yarım saati bulabilen battle royal temalı oyunlar ile ekrana baktığımız süre de eskisine oranla çok daha fazla. Özellikle monitörlerin yaydığı mavi ışık ve parlaklık, bir süreden sonra gözleri yormakta, kurutmakta ve baş ağrısına sebep olmakta. Bu mavi ışığı engelleyebilen, parlaklığı dengeleyen tüm gözlüklere bilgisayar gözlüğü ya da oyuncu gözlüğü adı veriliyor.

Oyuncu gözlükleri ne işe yarıyor?

Oyuncu gözlükleri ilk başta tabi ki koforu amaçlar. Yani siz bilgisayara oturduğunuzda, hem fiziksel konforunuzu (kulak, burun ve başınızın üst bölümü) hem de göz konforunuzu iyileştirir. Fiziksel konfor tarafında uzun süreli kullanımlarda sorun teşkil etmeyecek, oyuncu kulaklığı ile kullanımlarda konforunuzu bozmayacak ve başınızın herhangi bir yerinde bası oluşturmayacak patentli ergonomik tasarımlar sunulur. Göz konforunda ise lens kalitesi önem kazanıyor. Bu konuda da birçok firma Ar-Ge merkezlerini kurmuş; özel lenslerinin üretimine ve geliştirilmesine başlamıştır.

Gunnar Oyuncu Gözlüğü

Asıl hedef olarak seçilen teknolojiler “Dijital kaynaklı göz gerinimini azaltmak”, “Mavi ışığı filtrelemek”, “Göz kuruluğunu engellemek”, “Parlaklığı azaltmak ya da dengelemek” ve “Bilgisayar kullanımından sonra daha iyi uyku” olarak göze çarpmakta. Yani hedeflerin tamamı aslında oyun dışı kullanımda da mühim gözükmekte.

Oyuncu gözlüğü markaları nelerdir?

Dünyada oyunculara özel bir çok gaming gözlük markası bulunmakta. Bunlardan en önemlileri Moov, Gunnar, Hyperx, TrustOptics ve Gameking olarak söylenebilir. Aralarından en çok patente sahip olan marka ise Gunnar olarak göze çarpıyor.

Oyuncu gözlüğü fiyatları ne kadar?

Oyuncu gözlükleri marka ve modele göre çok geniş bir fiyat skalasına sahiptir. Gunnar markalı gözlükler 300 TL ile 1.000 TL arasında değişirken, Gameking markalı gözlükler 120 TL’ye kadar yurt dışında bulunabilmekte.

Türkiye’de ise en büyük bilgisayar ve oyuncu marketi olan İtopya’da Moov markalı oyuncu gözlükleri satılmakta. 249 TL’den başlayan indirimli fiyatları ile stokları hızla tükenen Moov Gaming Gözlükleri, Rush, Streak, RAWR!, Buff ve Agon olarak farklı modellerde oyuncuların beğenisine sunuluyor.

Satın almak için: https://www.itopya.com/gaming-oyun/gamin-aksesuar/oyuncu-gozlukleri/

4 Yorum

  1. Merhaba, MOOV Oyuncu Gözlükleri üreticisi olarak platformunuzda bize yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Türkiye de ilk defa üretimi gerçekleştirilen ancak dünyada yaygın olan gamer gözlükler, MOOV ile yeni bir bakış acısı kazandı. Açıkçası bu kadar yoğun bir talep ile karşılaşacağımızı sanmıyorduk, gözlüklerimizin kalitesinin de beğenilmesi bizi ayrıca mutlu etti. Kısaca gözlüklerimizden bahsedecek olursak MAT Siyah KIRILMAZ çerçevesi, AIMPRO-AQUILA-AX2 Lens teteknolojisi ile hiç olmadığı kadar net görerek göz sağlığını koruyorsunuz. Daha detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sevgi ve saygılarımızla..
    MOOV Türkiye

  2. Almış olduğum gözlük ile gerçekten harika bir deneyim yaşadım. Yazı bana öncü oldu. Teşekkürler Burak bey…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu