Alışveriş Blogu

Oyuncu Monitörü Önerileri

Oyuncu monitörü rehberinden sonra bir de oyuncu monitörü alışverişi önerileri hazırlamak istedim. Seçtiğim ve beğendiğim 7 oyuncu monitörünü, özellikleri ve yorumlarıyla burada bulabileceksiniz. League of Legends için oyuncu monitörü tavsiyesi ve Counter-Strike: Global Offensive ve PUBG monitör.

Oyuncu monitörü rehberinden sonra bir de oyuncu monitörü alışverişi önerileri hazırlamak istedim. Seçtiğim ve beğendiğim 7 oyuncu monitörünü, özellikleri ve yorumlarıyla burada bulabileceksiniz. League of Legends için oyuncu monitörü tavsiyesi ve Counter-Strike: Global Offensive ve PUBG monitör tavsiyesi, bu alışveriş blogu içerisinde yer almakta.

Oyuncu Monitörleri Rehberi

İlgili Blog İçerikleri

1. Asus 21.5″ VP228H

Asus ucuz oyuncu monitörü

Uygun fiyatlı oyuncu monitörü isteyenler için en iyi seçenek Asus’tan VP228H modeli diyebilirim. Mağazalarda 500 TL civarı fiyat etiketine sahip bu oyuncu monitörünün öne çıkan özelliği, Full HD çözünürlükte ve HDMI girişe sahip olması. Genelde giriş seviyesi monitörlerde göremediğimiz HDMI girişi, sizi özellikle bilgisayar dışı ekipmanlarda, konsollarda ve cihazlarda 1 adım öne geçiriyor. Ayrıca 1 ms tepki süresi ile akıcılık bölünmüyor. Üstelik yine bu fiyat aralığında bulunmayan dahili hoparlör de bu monitörde mevcut.

GamePlus kontrol tuşuyla da, FPS sayacı ve nişangah gibi ekstra arayüz birimleri sunan Asus, SplendidPlus teknolojisiyle de keskinlik ve kontrast gibi resim özellikleri konusunda en iyi sonuçları veriyor.

2. AOC 21.5″ G2260VWQ6

AOC Oyuncu Monitörü

İkinci 21.5 inç monitör önerim ise AOC’tan geliyor. 600 TL civarı fiyat etiketine sahip bu oyuncu monitörü, 75 Hz yenileme hızı ile öne çıkıyor. Özellikle düşük bütçeli ama FPS oyunları odaklı bir monitöre ihtiyacınız var ise kesinlikle tek tercih etmeniz gereken monitör bu. 1 ms tepki süresi ile 75 Hz yenileme hızı birleştiğinde, 600 TL’ye alınabilecek en iyi oyuncu monitörü oluyor. Ayrıca AMD FreeSync ve HDMI girişi özellikleriyle de öne çıkan bu Full HD monitör, renkleri ve tasarımıyla da gerçekten oyuncular için harika gözüküyor.

Anti Blue Light teknolojisi ile, uzun süre bilgisayar başında oturduğunuzda maruz kaldığınız mavi ışığı filtreleleyen AOC Gaming Monitor, dopdolu kutu içeriği ile de bizleri sevindiriyor. Özet olarak bu fiyata alabileceğiniz tek monitör. 21 inç civarı bir monitörde normalde göremediğimiz pek çok özelliği bu AOC Gaming Monitör G2260VWQ6 isimli modelde görüyoruz. Kutusundan USB 3.0 kablosu da dahil olmak üzere 4 farklı kablo çıkmakta. Bunlardan ilki HDMI, ikincisi Display Port, üçüncüsü USB 3.0 kablosu ve son olarak Güç Kablosu çıkmakta.

Bu yazının devamı gelecek…

2 Yorum

    1. İhtiyacınıza bağlı olarak değişir. Örneğin bilgisayarınızda hikaye bazlı oyunlar oynuyorsanız ya da Playstation 4 PRO sahibiyseniz 4K 60 Hz bir monitör oldukça iyi olacaktır. Ancak rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 144 Hz 1080p çok daha iyi bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir