Alışveriş Blogu

Oyuncu Odası Tasarlamak

Oyuncular için bir çok alışveriş önerisi yaptığım alışveriş blogu kategorisinde, bu güne kadar edindiğim tecrübeler ve alışveriş fırsatlarıyla beraber "bir oyuncu odası nasıl tasarlanır?" sorusuna yönelik içerik oluşturmak istedim.

Oyuncular için bir çok alışveriş önerisi yaptığım alışveriş blogu kategorisinde, bu güne kadar edindiğim tecrübeler ve alışveriş fırsatlarıyla beraber “bir oyuncu odası nasıl tasarlanır?” sorusuna yönelik içerik oluşturmak istedim.

Oyuncu odası tasarlamak, hepimizin birer hayali. Öncelikle odamızın tipine göre bir tasarım şart. Yani geniş odalar ile ufak odalar için aynı mobilyalar kullanılamaz. Yine odanın şekline göre de tasarımda oynamalar yapmamız gerekiyor. İşe mobilyalardan başlayacak olursak, oyuncu odasının en önemli öğesi, şüphesiz bilgisayar masası. Bu konuda şanslıyız ki, son zamanlarda epey farklı tasarımda modeller satışa sunuluyor. Eğer odanız kare bir şekle sahip ise, tavsiyem köşe masa ile bir köşeyi kapatmanız olacak. Ancak daha dar ve uzunlamasına bir tipi varsa, en kenar bölgede daha derli toplu bir oyuncu masası tercih etmeniz gerekebilir.

İlgili Blog İçerikleri

Sonrasında işe oyuncu koltuğu seçimiyle devam edeceğiz. Bütçemize göre 600 TL ila 2000 TL arasında bir oyuncu koltuğu ile hem konforumuzu sağlayacağız, hem de seçtiğimiz renk ile odamızın tasarımına uyum sağlamasına dikkat edeceğiz. Bilgisayar ve oyuncu ekipmanları da mutlaka tasarıma uygun olmalı. Hatta bu konuda size bir tavsiyem de, tüm oyuncu ekipmanlarını tek markadan satın alarak, özellikle led ışık gibi özellikleri senkronize etmelisiniz. Örneğin Razer fare, klavye, kulaklık, mikrofon, kamera, mousepad vb şekilde dizilmiş oyuncu ekipmanları, Chroma özelliği ile senkron şekilde aynı ışık değişimini odanıza yansıtabilir.

Gelelim bilgisayar masası dışındaki bölgelere. Öncelikle eğer streamer olmak istiyorsanız, mutlaka arkaplan konusunda daha fazla özen göstermelisiniz. Örneğin çok yer kaplamayacak ancak 2-3 metre genişliği ile kamera art bölgesini kapatabilecek bir kitaplık içerisine, kitaplarınızı ve dekorasyon ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Oyuncu dekorasyonu konusunda da içeriğim mevcut.

Eğer imkanınız varsa, yatağınızı bu odada tutmayın. Ya da tek kişinin yatabileceği üçlü kanepelerden satın alarak dekorasyonunuzu tamamlayın. Ayrıca halı, perde gibi seçimlerinizi de ihtiyaçlarınıza göre seçin. Örneğin güneş alan bir odadaysanız ve monitörünüz parlıyorsa, daha koyu fon perde tercihinde bulunun. Halınızı da dekorasyonunuzu tamamlayacak şekilde seçin ve odanızı keyifle kullanmaya başlayın!

Umarım alışveriş blogu kategorisindeki içerikler, bir nebze tercihlerinizde yardımcı oluyordur. Bir sonraki blog içeriğinde görüşmek üzere!

 

9 Yorum

  1. Bilgisayarımız olsa yeter boşver oyuncu koltuğunu ama yine de güzel yazmışsın +rep

  2. İçine birde buzdolabı falan koysunlar da aç kalmayalım,yoksa odadan çıkıp mutfağa gidilmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir