Oyun

PewDiePie: Tuber Simulator

PewDiePie: Tuber Simulator mobil oyun incelemesi yaptım. Oyun içi görüntüleri ve eleştirilerimle birlikte incelememe göz atmak için haydi içeri!

Ünlü yayıncı PewDiePie tarafından lisanslanıp Outerminds tarafından geliştirilen bir youtuber simulatörü olan PewDiePie: Tuber Simulator isimli mobil oyunu inceledim. 2 boyutlu izometrik yapıda olan bu youtuber simulatöründe görevler, market, canlı yayınlar ve tabi ki video çekme gibi ana hatlar bulunuyor.

PewDiePie: Tuber Simulator oyununda, bir mobil oyunda karşımıza çıkarılabilecek her şey çıkarılmış durumda. Odamızı dizayn ediyor, marketten yeni eşyalar ve ekipmanlar alabiliyoruz. Bu eşyaların doğrudan videolarımıza etkisi olurken, seviye sistemi ile deneyim elde edip seviye atlayarak yeni özellikler açabiliyoruz.

Ana mevzumuz video çekmek. Belirli temalarda video çekebiliyor ve yeni isimlendirme yapabiliyoruz. Buralardan gelen izleyici sayıları ile markette alışveriş yapabiliyoruz. Yani ekstra bir oyun içi para sistemi konumlandırılmamış. Sadece gerçek parayla alınan bir paramız var, onu da yine oyun içinde görev tamamlayarak elde edebiliyoruz. Aldığımız eşyalarla odamızı düzenleyebiliyor, videolarımıza ekstradan izlenme sağlayabiliyoruz.

Elde ettiğimiz deneyimlerle “beyin” elde ediyoruz ve bu beyinleri yetenek ağacında harcıyoruz. Diyorum ya, bir mobil oyunda karşımıza getirebilecekleri her şeyi bonkörce sunmuşlar. Arkadaş ekleyebiliyor, başka youtuberların odalarını fütursuzca gezebiliyor hatta puanlayabiliyor, şikayet edebiliyoruz. Çeşitli etkinlikler ve yarışmalar olduğunda da bunlara katılabiliyoruz. Örneğin Ninja teması yarışmasında (Ekran görüntülerinde bulunuyor) odasını Ninja teması ile dekore eden youtuberı puanlıyoruz ve ödül kazandırıyoruz. Buna herkes katılabiliyor.

Oyunda görevler, kartal teslimatı gibi ekstra opsiyonlar da sunulmuş. Fakat temel amacı irdelemem gerekirse, video çek, izleyici kazan, yeni eşyalar, ekipmanlar ve dekorasyon ürünleri al, seviye atla. Mantık bunun üzerine. Oynanış açısından oldukça rahat olan oyunda gereksiz reklam da bulunmuyor. Reklamları yalnızca ekstra ödülleri açabilmek için sizin inisiyatifinize bağlı olarak sunmuşlar. Grafikler ise tam anlamıyla mükemmel. Piksel piksel grafikleri her zaman sevmişimdir.

Özet olarak kesinlikle indirip oynamanız gereken ücretsiz bir oyun. Eğer oynayan arkadaşlarınız var ise ekleyip birlikte bu youtube fenomeni olma yolculuğunda yarışmanız oyunu daha eğlenceli hale getirecektir. Steam’de oynayacağınız bir Youtuber Simulator kadar eğlenceli diyebilirim. Ekran görüntülerini incelemeyi ve diğer oyun incelemelerime göz atmayı unutmayın.

 

0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu