Oyun

Popmundo İncelemesi ve Rehberi

Popmundo nasıl oynanır gibi sorulara yanıt bulacağınız harika bir Popmundo incelemesi ile karşınızdayım.

Popmundo İncelemesi için başlamadan önce size kısa şekilde oyunun ana mevzusunu anlatmak istiyorum. Popmundo, oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunudur. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz bilgisayar başında değilken bile devam eder.

Oyuna basit bir kayıt işlemiyle başlayıp karakter oluşturma sayfasına geldiğinizde sizleri ne kadar büyük bir dünya bekliyor anlayabilirsiniz. Gerçek hayattaki cinsiyetiniz ne ise oyun içi karakterinizi de o cinsiyette oluşturmalısınız. Erkeklerin kadın, kadınların da erkek karakter yönetmesi pek hoş karşılanmıyor anlarsınız ki…

Peki amacımız ne? Amacımız, başarılı bir müzisyen olmak. Tahmin edersiniz ki öyle kolay değil. Oyun 2004 yılından bu yana aktif, bu zaman içerisinde çok sayıda oyuncular geldi geçti. Hala devam eden ve oyunda çoğu şeyi başarmış kişiler mevcut. Bu sizi rekabetten uzaklaştırmıyor, tam aksine daha da rekabete sürüklüyor.

Başladığınızda, hiçbir yeteneği bulunmayan ve kendi çabalarıyla bir yere gelmeye çalışan bir insansınız. Oyun içi rehber sizi görevlerle yönlendirecek ve ilk çaylak deneyimlerinizi yaşayacaksınız. Oyunun temellerini kavramanız pek de zor olmayacak, %100 Türkçe arayüzüyle her ayrıntıyı okuyarak oyuna devam edeceksiniz.

Oyunda farklı meslekler ve kariyer dalları da mevcut. Doktorluk, polislik, yargıçlık… İster siyasetle uğraşın, isterseniz müzisyen olun. İsterseniz şirketler kurup mekan zincirleri yöneterek tüm şehirlere adınızı kazıyın. Tüm şehirler demişken, 49 şehir mevcut. Her ülkeden, farklı farklı şehirlerden insanlar bir arada. Devasa bir sosyal ortamın içindesiniz. Oyun içi forum her an aktif ve insanlar birbirleriyle konuşup bir şeyler paylaşmaktan keyif alıyor.

Karakteriniz gün geçtikçe daha çok insan tarafından tanınacak ve adım adım şöhret basamaklarını tırmanacaksınız. Yetenekleriniz geliştikçe, karakter özellikleriniz yükseldikçe insanların gözünde bir yıldız ışığı gibi parlayacaksınız. Bunlar için özel bir efor sarf etmenize gerek yok, karakterin odaklanması gereken işi seçin ve o kendisi yapsın. Günlerce ilgilenmemiş olsanız bile, karakteriniz hayatına devam ediyor olacak.

Farklı amaçlara da yönelebilirsiniz, hobileriniz arasında zombi avlamak olabilir mesela. Mezarlık bölgesindeki ölüler, yılın belli günlerinde hortlayıp yaşayanları rahatsız ediyorlar. Elinize tüfek alıp onları avlayarak başarı puanları toplayabilirsiniz. Yaptığınız her şey size belli başlı kategorilerde başarı puanları getirecek. Kazandığınız başarılar sizi diğer karakterlerden bir adım daha öne taşıyacak.

Biraz girişken olabilirseniz kısa sürede geniş bir çevre edinip oyuna daha kolay adapte olursunuz. Bu makalede anlatmakla bitmez, uçsuz bucaksız bir dünyanın içindesiniz ve yapacaklarınızın sınırı yok. Sizleri bu dünyaya harikalar yaratmaya davet ediyorum. Gelin ve yıldızlar listesinin en tepesine adınızı yazdırın, bu sosyal ortam size çok şey kazandıracak.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu