Ürün İncelemeleri

Kahvegibikahve Pratik Kahve İncelemesi

Bugün pratik kahve satın al demeden önce okumanız gereken bir yazı kaleme aldım. Başrolde ise Kahvegibikahve var. Kahvegibikahve nedir?

İlk ürün incelemem de bir kahveye kısmet oldu 😀 Sanıyorum benim gibi bir insandan aksi beklenemezdi. Öncelikle tesadüfen Twitter’da bir postlarını gördüm. Altına deneyebilir miyim yazdım ve kahvegibikahve isimli firma bana “firmagibifirma” olduğunu gösterdi. Hemen sağolsunlar gönderdiler iki paket. Tabi arada Sürat Kargo sorumsuzluğunu es geçmemek lazım. Daha sonra ricam üzerine MNG Kargo ile gönderdiler ve özel olarak mesaj gönderildi, kapıma kadar çıkıldı. Neyse bugünkü mevzumuz Pratik Kahve!

Öncelikle ürün şık ve minimal bir ambalajda geliyor. Resimde göreceğiniz üzere sticker şeklinde (yerli bir girişim olduğunu hatırlatayım) ön yüze marka, arka yüze tarif, sosyal medya, iletişim ve kavrulma tarihi ile paketleme tarihi yazılı. Ürün taze bir şekilde kahve çekirdeklerinin kavrulması, öğütülmesi ve paketlenmesi ile karşınıza geliyor.

İlgili Blog İçerikleri

Pratik Kahve

Şimdi gelelim inceleme ve deneyim tarafına. Açıkçası çok ama çok şaşırdım. Kahve için hem öğütücüye hem filtreli makineye sahip birisi olarak asla ve asla french press denen saçmalıktan kullanmadım. Sevmiyorum, sevemiyorum. Mantık aynı aslına bakarsan, keza ikisinde de bir kabın içerisinde sıcak su ile demleniyor. Ancak tadı vs geçtim, görüntü itibariyle makine kahveye çok çok yakın. French Press’de ipin ucu çabuk kaçıyor, genelde koyu bir kahveye sahip oluyorsunuz. İkincil olarak dikkatimi çeken, her ne kadar evimde iri de öğütsem, cam haznede mutlaka ve mutlaka tortu oluyor. Ancak kahvegibikahve isimli girişimciler buna oldukça kaliteli bir filtre ile çözüm bulmuşlar. Üçüncüsü ise çok çok pratik, direkt demle at, kirlenmiyor ortalık.

Şimdi tadım kısmına geçelim. Kahve olarak ne vardı içinde bunu bilemiyoruz. Ancak tat olarak popüler kafe kültürüne yakın hatta Starbucks filtre kahvelerinden medium roast olanlara çok çok yakın bir aromada diyebilirim. İçimi çok çok rahattı. Ayrıca evdeki makine kahveye göre daha hafif ve akıcı. Evde eğer kahvenin kolay içilebilir olmasını istiyorsanız su aşımı yapmanız ve aromadan ödün vermeniz gerekiyor. Ancak bu adamlar bu sorunu da aşmış, dediğim gibi aroma olarak ve içim olarak Starbucks makinesinden çıkmış sanabilirsiniz. Ben de onları bundan sonra girişimgibigirişim olarak adlandıracağım 🙂

Firma eğer bunu okursa onlara bir de challenge teklif edeyim. Sokağa çıkıp Pepsi vari bir tadım testi yapabilirler. Orta kavrulmuş ve Güney Amerika tarafından ithal edilmiş bir Starbucks kahvesi ile karşılaştırabilirler. Neden Güney Amerika diyecek olursanız, Afrika ve Asya kökenli kahveleri çay kaşığıyla bile tatsanız aradaki aroma farkını anlarsınız.

Her neyse, kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün ortaya çıkmış. Maliyet olarak toplu alırsanız günlük Starbucks masrafını 3’te 1’ine indirebilirsiniz. Böylelikle kaliteden, aromadan ve keyfinizden ödün vermemiş olursunuz. Daha önce Kahve içmek var, kahve içmek var… isimli bir yazı yazmıştım Türkiye’de bulunan kahve aromalı girişimler ile alakalı. Üzerine bu kahvegibikahve iyi gitti.

0%

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu