E-Spor Blogu

Profesyonel Oyuncu Ekipmanları ile E-spor

Profesyonel oyuncu ekipmanları neden e-spor için önem arz ediyor, oyuncu mağazası için oyuncu ekipmanı satışı neden önemli gibi konuları işlediğim bir blog yazısı oldu. E-spor blogu ve en iyi oyun blogu olarak sizlere en iyi içeriği sunmak istiyorum.

Oyuncu mağazası sayısı ülkemizde epey arttı. Bunun en büyük sebebi tabi ki e-spor. Çünkü oyunlar her daim hayatımızdaydı, ancak değişen en önemli şey rekabetçi koşullarda oynanan oyunlar oldu. Bu da insanlar için daha iyi şartlarda yarışabilmek ve rekabet edebilmek için para harcamayı öğretti. O zaman profesyonel oyuncu ekipmanları konusunda bir kaç şey yazmalıyım dedim. Geçelim içeriğe…

Profesyonel oyuncu ekipmanları son zamanlarda yok satıyor. Öyle ki, A101 ve BİM gibi en dip fiyat market zincirlerine bile girer hale geldi. Yine TeknoSA kendi markası olan PREO ile oyuncu ekipmanları üretmeye ve satmaya başladı. MediaMarkt Gamer Zone oluşturdu, Vatan ise zaten en eski pazar oldu.

Bir de işin zincir mağazalar dışındaki tarafı var. Türkiye’nin en büyük oyuncu mağazaları E-GameShop ve Zoccos Shop, bu oyuncu ekipmanları arasında lider durumdalar. Profesyonel oyuncu ekipmanları oyuncular için vazgeçilmez detay. Artık aksesuar olmaktan çıkıp; adı üzerinde “ekipman” oldular. Yani bir futbolcu için krampon neyse, bir oyuncu için de profesyonel oyuncu klavyesi ya da profesyonel oyuncu faresi o oldu.

Ülkemizde gelişen e-spor ile birlikte artık oyuncuların tamamı e-sporcu sanılıyor. McDonalds Gamer Menü ile oyuncu kitleyi hedeflerken aslında e-spor ögeleri ile satış ve pazarlamasını yapıyor. Bu yanlış. Oyuncu ekipmanlarına bunu nasıl bağlayacaksın diye soracak olursanız, aslında bu bizim profesyonel oyuncu ekipmanı olarak bildiğimiz mekanik klavyeler, çok tuşlu fareler vs, “profesyonel e-spor ekipmanı” olarak adlandırılmalıydı. Piyasa zaten çok abuk sabuk halde. Aşağıya ekleyeceğim içeriği mutlaka ziyaret edin.

En Pahalı Oyuncu Ekipmanları

Artık bir e-sporcu olmak isteyen arkadaşımız cebinden minimum 1000 TL çıkarmak zorunda. Eğer oyuncuysa da bu tarz ekipmanlara fazla yönelmemesinde fayda var. Zira, sizi bilmem kaç mikro saniye öne geçirecek klavye, oyundan aldığınız keyfe etki etmemeli.

Benim düşüncelerim bu yönde. Özellikle rahatsız olduğum konu e-spor ile oyuncu kavramının karıştırılması ve pazarlama tekniklerinde kolaya kaçılmasıydı. Umarım beğenmişsinizdir. Sol alttan blog siteme abone olmayı ve takip et butonundan sosyal medya hesaplarımı takip etmeyi unutmayın. Seviliyorsunuz!

6 Yorum

  1. ekipman alırken ışıklı olmasına özen gösteriyorum sadece profesyonel olması benım ıcın onemlı degıl

  2. 90’larda herkes topçu olmak için en güzel kramponu almaya çalışırdı. Şimdiki zaman ise yukarıdaki harika yazıda. Ellerine sağlık!

  3. Bu ekipmanlar bir oyuncuyu başka bir oyuncuya göre daha öne geçiriyorsa rekabetçiliğe çok ters bir durum bu. Sonuçta rekabet dediğiniz şey eşit şartlarda olmalı. Zaten e-spor müsabakalarında bildiğim kadarıyla “makro” dediğimiz şeyler yasaklanmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir