Ürün İncelemeleri

Razer Vespula v2 İncelemesi

Razer Vespula v2 incelemesi ve yorumları için özel olarak yazdığım ürün inceleme blog içeriğine göz atın. Bilek destekli Razer mousepad ile oyunlara hakim olun.

Selamlar! Yine bir oyuncu ekipmanı incelemesiyle sizlerle olacağım. Bugün önümde gelmiş geçmiş en karizmatik mousepad bulunuyor. Hem masanızın şıklığını elden bırakmayacak, hem de konforunuzu düşünecek özelliklerde gerçek bir gaming mousepad isteyen oyunculara Razer Vespula v2 incelemesi geliyor!

Razer Vespula v2 özellikle elite serisi ürünlerle ve bilek destekli Blackwidow, Huntsman ve Ornata klavyeler ile tercih ediliyor. Bunun altında yatan sebep elbette Razer’ın o rengarenk oyuncu dünyasından daha elite bir şekilde (simsiyah) çıkmak.

İlgili Blog İçerikleri

Razer Vespula v2 Gaming Mouse Pad Kutu Açılışı

Razer Vespula v2 kutu açılışı ve kutu içeriği

Kapakta gördüğünüz o mükemmel Razer Vespula v2 kutusunu açmadan önce şaşırtıcı bir şekilde kutu bana ağır geldi. Kutuyu açtığınızda direkt karşınıza speed yüzeyi yukarı bakan şekilde Razer Vespula v2 çıkıyor. Kutunun alt tarafındaki kısmı kaldırdığınızda ise bilek destekli alt parça, yapıştırmalar ve garanti belgesi merhaba diyor! Fotoğrafta görebileceğiniz üzere ne kadar silsek de toz taneleri fotoğraflarda çok net seçilebiliyor. Ürün simsiyah ve toz tutacak yapıda olduğu için, açıkta kalacağı 10 saniye bile tozlanmasına yetiyor.

Razer Vespula v2 Kutu İçeriği

Razer Vespula v2 özellikleri

Şahsi görüşüm olarak; bir mousepad için özellikten ziyade odaklanacağımız nokta, ihtiyaçlarımıza ürettiği çözümler olmalı. Eğer sizin de benim gibi bilek desteğine ihtiyacınız varsa, siz de benim gibi farklı oyunlarda ya da bilgisayar kullanımında speed ile control arasında değişiklik yapıyorsanız; Razer Vespula v2 ilk tercihiniz olarak sepete eklenmeli!

Çift taraflı mousepad olayını biraz açayım. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz yüzey “Speed” olarak geçiyor. Polikarbon yapıda ve sürtünmeyi minimum düzeye indirecek şekilde tasarlanmış yüzey, tüm optik sensörler ile %99,9 uyumluluk vadediyor. Diğer yüzey ise mikro dokumalı kumaş ile kaplanmış; farenin aşırı hızlanmasını engelleyen “Control” yüzeye sahip. Ölçüleri 32 x 27 cm olarak geçse de, kullanılabilir yüzeyi 32 x 22 cm olarak ölçtüm.

Razer Vespula v2 yorumları

Tasarım olarak %100 olumlu baktığım Vespula v2, gerçekten büyük bir ihtiyacı kapatacak düzeyde tasarlanmış. Ancak rengi ve yapısı toz tutmaya çok çok müsait. Bazı oyunlarda kontrol yüzeyini kullanırken farenizi hızlandırırken bilek desteğine çarptırabilirsiniz. Ben buna bilek desteğini çıkararak çözüm ürettim. Köşelerindeki sabitleyiciler gayet işlevli. En kaygan masada dahi mousepadin kaymasını engelliyor.

Fiyat olarak 200-250 TL bandında seyreden bir mousepad için tabi ki F/P diyemem. Ancak bu kalitede ve bu işlevsellikte başka bir mousepad de öneremem. Razer Vespula v2 sizi asla pişman etmez.

İnceleme Puanı

Performans - 72%
Kalite - 95%
Tasarım - 93%
Fiyat - 61%

80%

Puan

Razer kalitesi, işçiliği ve tasarımı çok iyi bir şekilde Vespula v2'de buluşmuş. Ancak söz konusu oyun olduğunda o konforu sağlayan bileklik büyük bir engel teşkil ediyor. Yine de en çok beğendiğim mouse pad diyebilirim.

3 Yorum

  1. Bir yerden sonra temizlenmesi imkansız oluyor. Ayrıca alanı çok dar olduğu için moba türü oyunlarda mouse sürekli bilek desteğine çarpıyor ve oyun içi kontrolü yitiriyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir