Günlük İçerikler

Sabırla İçerik Üretmek

Bugüne kadar 241 günde 241 içerik çıkartarak rekor kırmış olabilirim. Şaka bir yana, içerik üreticisi olarak içerik üretmek gerçekten çok keyifli bir iş. Özellikle de arkanıza alabileceğiniz sağlam destekler, sponsorluklar ve anlaşmalar varsa, blogger olarak içerik üretmek en mükemmel iş diyebilirim.

Bugüne kadar 241 günde 241 içerik çıkartarak ülke içinde rekor kırmış olabilirim. Şaka bir yana, içerik üreticisi olarak içerik üretmek gerçekten çok keyifli bir iş. Özellikle de arkanıza alabileceğiniz sağlam destekler, sponsorluklar ve anlaşmalar varsa, blogger olarak içerik üretmek en mükemmel iş diyebilirim.

Ben blog sitemi ilk açtığımda, önceki işlerimden ve projelerimden gelen kitleyi değerlendirmek ve geneli oyuncu olduğu için, oyunculara özel içerik üretmek için bu yola çıktım. Ancak sonrasında bir takım gelişmeler oldu ve böyle bir şeye ihtiyacım kalmadı. Hobi niyetine devam ederken başka bir şey başıma geldi ve blog içerikleri olarak ciddi bir çaba sarfedeceğim dönem başladı. O gün bugündür yazıyorum, üretiyorum.

İlgili Blog İçerikleri

İçerik üretmek gerçekten zor ama az önce de bahsettiğim gibi oldukça keyifli bir iş. Eğer bir blog açmak istiyorsanız, kesinlikle kendinizi benim gibi her güne şartlamayın. Erken pes edip yorulma ihtimaliniz çok yüksek. Ben 241 gün boyunca 241 içeriği aynı heyecan ve zevk ile oluşturdum, orası ayrı… Ancak her gün sabah kalk, günün içeriğini hazırla sonra işe dön, işleri hallet, geri bildirimleri takip et, sosyal medyayı güncelle vs oldukça zor diyebilirim.

Asıl mesele yazının başlığında da bahsettiğim gibi “sabır”… Yani sabırla “İçerik Üretmek” gerçekten takdire şayan. Kendim için söylemiyorum, ismini vermeyeceğim bir yabancı blogger, benim bu yaptığım işi tam 900 gündür 900 içerik ile yapıyor. Bu yüzden de ilk paragrafta “ülke içinde” diye bahsettim. Yani benim yaklaşık 4 katım kadar içerik üreten günlük blog yazan insan da var, görün…

Ürettiğiniz içerik blog içeriği olmasa dahi, bir içerik üreticisi olarak mutlaka sabırla ve azimle hakettiğiniz yere gelebilirsiniz. Fotoğraf içeriği olsun ya da video içeriği, sahip olduğunuz kitleye her gün şükredin ve içeriklerinizi bu yönde hazırlamaya devam edin. Her gün içerik yazmak için bir sebebiniz olduğunda, zaten o içeriği çıkarmak için gerçekten hiç zorlanmıyorsunuz. Benim bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.

Eğer diğer insanlardan farklıysanız, anlatacağınız, üreteceğiniz farklı şeyler varsa, siz de hiç vakit kaybetmeden içerik üretin. İçerik üretmek geleceğin en popüler mesleklerinden birisi olacak. Hobilerinden değil…

4 Yorum

  1. Üretmek her şeyde olduğu gibi bu işte de zor ama takip ettiğimden bu yana bu işi hakkıyla yapıyorsun ben daha bu sitede bir tane boş içerik görmedim. kısacası eline sağlık ve üretime tam gaz devam 🙂

  2. Hocam valla tebrik ederim her güne bir yazı. Ciddi bir sabır ve başarıdır kanımda. Ama.. Sadece üretmek yetmek, kaliteli içerik önemlidir bence. Şurda belirttim okumak isteyenler olursa – https://blogrehberiniz.com/kaliteli-blog-icerigi-uretmek/

  3. Sen onu gel birde bana sor hocam. :)) Her gün 1 kaliteli içerik yazdın ise, bence büyük başarı bu! Findeks bankalar ve krediler hakkında finansal haber yapmak kadar zor olamaz heralde. Sektörler o kadar zorlaştı ki, önüne gelen blog açarak ortamı rezil ediyor. Nefret ettiğim yanı ise, 2 ay sabır edemeyip ortada değersiz bir blog bırakıp, Google gözünde ülkemizi karalamış veya değersizlestirmiş olmaları. Başarılarının devamını dilerim.

    Benim de https://www.tasitkredisi.org adresli bir blogum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir