Espor

Şampiyonluk Ligi Nasıl Gidiyor?

Ben bu yazıyı yazarken, sekizinci haftanın ilk karşılaşması olan Youth.CREW vs HWA Gaming maçı da başladı. BAU SuperMassive doludizgin giderken, Galakticos Yükselme Ligi'ne düşüyor. 7. Hafta itibariyle gözlemlediklerim bunlar. Yani değerlendirmelerim Şampiyonluk Ligi'nin yedinci haftasında.

Ben bu yazıyı yazarken, sekizinci haftanın ilk karşılaşması olan Youth.CREW vs HWA Gaming maçı da başladı. BAU SuperMassive doludizgin giderken, Galakticos Yükselme Ligi’ne düşüyor. 7. Hafta itibariyle gözlemlediklerim bunlar. Yani değerlendirmelerimi Şampiyonluk Ligi’nin yedinci hafta sonuçlarına göre yapacağım.

Öncelikle BAU SuperMassive Esports dolu dizgin gidiyor. Hakan Baş bu sefer mutlu sona yakın gibi gözüküyor. Daha önce KMF kazanmışlardı, ancak şu anki kadro ve alınan neticeler, yaz sezonu ve büyük final için umut vadediyor. Royal Bandits ise herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Başta ben olmak üzere, bir çok insan Royal Bandits konusunda fazlasıyla yanıldı. Bu meseleyi biraz açmak istiyorum.

Royal Bandits, kadro yapısı olarak sıradan bir Yükselme Ligi takımı değildi. Daha çok, Yükselme Ligi’nde ses getiren transferler yapıp sınıfta kalan takım havası vardı. Ancak onlar bir ilki başarıp Yükselme Ligi’nden Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başardılar. Oyuncuları bu sefer ciddi takılmış anlaşılan. Çünkü ben dahil, Facebook gruplarında muhabbet ettiğimiz ortamda herkesin beklentisi oyuncuların birbiri ile anlaşamayacağı, alt koridor oyuncularının çabuk salacağı görüşüydü. Olmadı, Royal Bandits bomba gibi gidiyor. Açık açık ben böyle düşündüm ancak böyle oldu demeyi seven bir insanım. Bu konuda da Royal Bandits beni yanılttı.

Alt sıralarda resmen Yükselme Ligi ben geliyorum diye bağıran bir Galakticos vardı. Artık kesin gibi düşecekleri. Bu kez orta sıra takımı olmayı dahi başaramadılar. Daha önceki yazılarımda daha ilk haftadan düşmemeye oynayacaklarını, ancak başarısız olup düşeceklerini yazmıştım.

Tahminlerime göre 8 takımdan 6’sı beni yanıltmadı. 2 yanıltan takım oldu, bunlardan ilki 1907 Fenerbahçe, diğeri daha önceki satırlarda belirttiğim gibi Royal Bandits. 1907 Fenerbahçe’den çok daha iyi bir performans bekliyordum. Hatta geçen sezondan da iyi. Hatta şu haftaya 3-4 mağlubiyet ile gelmesini… Ancak maçlarının neredeyse yarısını kaybeden bir 1907 Fenerbahçe var. Acilen toparlanmaları lazım. Kadro kaliteleri bu skorun kadrosu değil.

Şampiyonluk ligi %90 civarında beklediğim gibi seyrediyor. Bu gidişle BAU SuperMassive takımı rahat bir şekilde Kış Mevsimi şampiyonluğunu göğüsleyecektir. Onları durdurabilecek bir takım net olarak çıkmadı karşımıza. Evet mağlubiyetleri var, ancak 3 ya da 5 maçlık serilerde siz BAU SuperMassive’in kaybedebileceğini düşünüyor musunuz? Hiç sanmıyorum…

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu