Oyun İncelemeleri

Shadow of the Tomb Raider Ön İnceleme

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayımlanan Shadow of the Tomb Raider oyunu hakkında kısa bir ön inceleme yazısı sizinle!

Harika haberlerle güne başlıyoruz. Square Enix tarafından geliştirilen ve yayımlanan Tomb Raider serisinin son oyunu Shadow of the Tomb Raider duyuruldu. 27 Nisan’da ayrıntılı trailerının yayınlanacağı belirtilen oyunun ön trailerı bugün yayınlandı. Ben de ufak bir Shadow of the Tomb Raider ön inceleme yazısı yazmak istedim. 27 Nisan’da gelen bilgilerle birlikte bu içeriğe güncelleme de ekleyeceğim.

Shadow of the Tomb Raider, uzun zamandır beklediğimiz “ana” Tomb Raider oyunu olma özelliği taşıyor. Neden ana oyun diyorum? Çünkü irili ufaklı bir çok “ara” oyun çıktı ve bu iş keyfimizi kaçırmaya başladı. Nihayet beklediğimiz kalitenin dahi üstünde bir video ile yeni oyun tanıtıldı. Shadow of the Tomb Raider çıkış tarihi olarak 14 Eylül 2018 belirtilirken, 27 Nisan 2018 tarihinde detaylı bir video geleceği söylendi.

İlgili Blog İçerikleri

Videodan anladığım kadarıyla oyun Güney Amerika’da geçiyor ve eski uygarlıklara ait bir çok yapı, gizemli mağara ve tropikal orman göze çarpıyor. Yabancı forumlarda Maya Uygarlığı’ndan da kesitlerin olduğuna dair işaretler tartışılıyor ve oyun özellikle manzara açısından zengin olacağa benziyor. Peki bu bana ve size neyi hatırlattı? Aşağıdaki paragrafta bunu tartışalım.

Oyun daha 20 saniyelik bir videodan bana Uncharted serisinin son üyelerini hatırlattı. Macera ve aksiyon temalı oyunlar elbette önemli bir kaç özelliği ile birbiriyle fark yaratır. Ancak Shadow of the Tomb Raider maalesef bende tam bir Uncharted etkisi yarattı ve ciddi bir farkı hissettirmedi. Tomb Raider serisinden alışkın olduğumuz keşfet, tırman, koş, zıpla gibi ögelerin dışında, Shadow of the Tomb Raider, Uncharted oyunlarındaki gibi bol manzara, bol bulmaca, bol tarihi eser, bol eski uygarlık vadediyor. Bu da ister istemez bende bu düşünceyi uyandırdı.

Shadow of the Tomb Raider Oyun İçi

Oyun Steam, Xbox ve Playstation platformlarına gelecek ve 4K çözünürlüğü destekleyecek. Türkçe dil seçeneği olmayacak ancak kutulu versiyonları ülkemizde satışa sunulacak. Eğer Shadow of the Tomb Raider ile ilgili yeni bilgiler, videolar ve görseller gelirse, bu içeriği de güncelleyeceğim. 20 saniyelik bir tanıtım videosundan oldukça fazla çıkarım yaptım zaten. Umarım Tomb Raider efsanesine yakışır bir oyun olur ve hiç düşünmeden “Satın Al” butonuna tıklarız.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu