Ürün İncelemeleri

Sharkoon B1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Sharkoon B1 oyuncu kulaklığının kutu açılışı, özellikleri, güvenerek alacağınız yerler ve olumlu olumsuz tüm özellikler için buyurun içeriğe!

Oyuncu ürünleri incelemelerime Türkiye’de yeni yeni tanınmaya ve pazar payını büyütmeye başlayan Sharkoon markası ile devam ediyorum. Ofisimin en yeni ziyaretçisi olan Sharkoon B1 oyuncu kulaklığı, daha ilk andan farklı bir deneyim yaşatacağını göstermeye başladı. Sharkoon B1 incelemesi yaparken aynı zamanda ortaya harika görüntüler de çıktı.

Sharkoon markası hakkında

Öncelikle Sharkoon markasını tanımayanlar için biraz bilgi vererek başlamak istiyorum. Sharkoon, 13 kategoride 250’den fazla ürün ile 15 seneden daha fazla bir süredir bilgisayar aksesuarları üreten Alman menşeli bir markadır. Almanya’da dizayn edilmiştir uyarısına çok fazla önem veren Sharkoon, kısa süre içerisinde hem Avrupa, hem de Amerika kıtasındaki pazarlara girmeyi başarmıştır. Almanya ve Tayvan’da operasyon ofisleri bulunan markanın son zamanlarda odak noktası oyuncu ekipmanları ve aksesuarları olmuştur.

İlgili Blog İçerikleri

Sharkoon B1 Kutu

Sharkoon B1 kutu açılışı

Kısa bir marka bilgilendirmesinden sonra nihayet o ana geçebiliriz. Bu an, tabi ki de kutunun ilk açıldığı an! Kutusu oldukça ağır; kaliteli karton malzemeden üretilmiş, kabartmalı baskı tekniği uygulanmış ve ortadan ayrılacak şekilde kapaklı tasarım benimsenmiş.

Sharkoon B1 Oyuncu Kulaklığı Kutusu

Sharkoon B1 kutu açılışı videolarında göremeyeceğiniz tüm açıları yakalamaya çalıştığım fotoğraflardan görebileceğiniz üzere, gerçekten “premium” hissiyatı ile asıl işlevi olan ses performansından önce “ben bunu alırım!” dedirtti. Kutuyu açtığım anda kulaklık, mikrofon ve kitapçıklar beklerken, bir anda sürpriz şekilde son derece kaliteli bir taşıma çantası ile objektifime merhaba dedi. Hard case olarak geçen, darbelere dayanıklı bu seyahat çantası ile darbelerden korkmadan kulaklığınızı valizinize ya da çantanıza atıp taşıyabilirsiniz.

Sharkoon B1 Kutu Açılışı

Çantayı çıkardıktan sonra altından bir adet şeffaf poşet içerisinde kitapçıklar ve garanti belgesi çıkıyor. Çantanın üzerindeki B1 logosu gerçekten kaliteli gözüküyor ve satın alan kullanıcıya kadar jelatini ile gidiyor.

Sharkoon B1 Kutu İçindekiler

Kutu açılışının ardından gerçekleştirdiğim “çanta açılışı” ile 1 adet kulaklık, 1 adet mikrofon, 1 adet kumandalı kablo daha çıkıyor ve masa epey kalabalıklaşıyor. Her bir parça özenle çantanın içerisine yerleştirilmiş ve özenle jelatinlere sarılmış şekilde geliyor. Sharkoon markasından bağımsız olarak para verip de aldığınız bir ürünü kaliteli olduğunu gösterecek detayların tamamına sahip oluyorsunuz.

Sharkoon Oyuncu Kulaklığı

Kutunun içerisinden çıkan son derece kaliteli mikrofon, 3,50 mm’lik evrensel giriş ile kulaklığa monte edilebiliyor. Buradaki temel amaç tabi ki bu kulaklığın mobil olarak kullanılabilmesini sağlamak. Yani mikrofona ihtiyaç duymadığınız anlarda, trende ya da yolda yürürken CIA ajanı gibi gezmek istemeyenler için düşünülmüş bir ayrıntı…

Artık kulaklığı yalnızca 3,5 mm’lik girişi ile herhangi bir multimedya aygıtına bağlayabilirsiniz. Ancak diğer poşette kumandalı bir kablo daha yer alıyor. Bu kulaklığı oyuncu kulaklığı yapacak aparat da diyebiliriz kendilerine… Kulaklığınızın 3,5 mm evrensel ucunu bu kumandalı kablodaki girişe taktığınız zaman hem mikrofon ile kulaklık girişlerini ayırıyorsunuz (yeşil ve pembe olarak) hem de oyun esnasında alt-tab kombinasyonu yapmadan ses ve mikrofon kontrolünü sağlıyorsunuz.

Sharkoon B1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Bu arada belirtmem gereken bir şey daha var, o da kablo uzunluğu… Hayatım boyunca kullandığım en kaliteli kablo yapısı ve en uzun kablo mesafesi sanıyorum ki Sharkoon B1 oyuncu kulaklığında.

Sharkoon B1 oyuncu kulaklığı yorumları

Önce kendi deneyimlerimden bahsedeceğim tabi ki… Sharkoon B1, gerçekten malzeme kalitesi ve paketlemesi itibariyle beni oldukça şaşırttı. Ses performansına gelecek olursak, cep telefonumun çıkış gücü -sanıyorum ki- kulaklığın talep ettiği gücü karşılayamadı ve ses yüksekliği olarak kulaklık potansiyeli bazında %80’lerde kaldım. Ancak bass ve tizler yerindeydi. Bilgisayar deneyimimde ise olağanüstü bir kulaklık oturdu karşıma; resmen “ben artık ses anlayışını değiştirdim” diyordu. Yüksek kalitede ses seviyesi, hemen hemen her türlü ekolayzır (equalizer, dengeleyici) ayarına uyum sağlayan kulaklık, oyun performansında da oldukça iyi puanlar aldı benden.

Mikrofon testini ise hem Teamspeak 3, hem de Skype üzerinden gerçekleştirme fırsatı buldum. Oldukça kaliteli giden sesim, mikrofon ayarlarıyla oynamama gerek kalmadan istediğim şekilde çalışmayı başardı. Yalnız mikrofonu fazla hassas geldi bana, keza ofisin diğer bir odasındaki çalışanın klavye sesleri Teamspeak 3’te arkadaşlarıma gitmeyi başardı. Bu yüzden mutlaka eşik ayarı yapmanız gerekiyor.

İnternette okuduğum ve derlediğim yorumlar arasında tabi ki en çok öne çıkan görüş, tam bir fiyat/performans oyuncu kulaklığı olduğu yönündeydi.

Sharkoon B1 nerede satılıyor?

Sharkoon B1 ülkemizde en uygun fiyatlarla ve en hızlı kargo süreciyle, benim de temin ettiğim yer olan Hepsiburada’da satılıyor.

Umarım Sharkoon B1 oyuncu kulaklığı incelemesi hoşunuza gitmiş, aradığınız sorulara yanıt bulabilmiş ve okumaktan sıkılmamışsınızdır. Bir sonraki ürün incelemesinde görüşmek üzere, hoşçakalın!

İnceleme

Performans - 79%
Kalite - 85%
Tasarım - 56%
Fiyat - 67%

72%

Puan

Öncelikle kutulama ve malzeme kalitesi en üst seviyede diyebileceğim bir ürün. Ses kalitesi de müzik ve video performansında oldukça iyi. Ancak iş oyunlara geldiğinde bir tık aşağıda kalıyor. En büyük problemi ise tasarım konusunda. Kulaklık genel olarak kaba bir tasarıma sahip. Üstelik tek sıkıntı bu da değil; tasarımda en büyük hata kablo tarafında yapılmış. Maalesef ses kontrolcüsü erişemeyeceğiniz derecede yani çok uzakta konumlandırılmış.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir