Gezi Blogu

Sonbahar Festivalleri ve Etkinlikleri

Festival insanıysanız, sizin için harika seçeneklerin olduğu Sonbahar Festivalleri adı altında birçok etkinlik listeledim.

Selamlar, bugün 2018 sonbaharının iyiden iyiye hissedilmesiyle etkinliklere bir göz atmak istedim. Göz atarken de, kendimce bir liste oluşturdum ve bu listeyi “2018 Sonbahar Festivalleri ve Etkinlikleri” başlığı altında derlemek istedim. O zaman başlayalım…

AdanaFest İstanbul

29 Eylül ve 30 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Adanafest, ağırlıklı olarak gastronomi vadetse de bir çok alanda Adana’yı tanıtma ve yaşatma fırsatı sunuyor. Life Park’ta düzenlenecek olan etkinlikte Adana’nın nefis yemek kültürü, Adanalı yazarların kitap tanıtımları, Adanalı TSM sanatçılarından resitaller ve workshoplar yer alacak. Biletleri 18,90 TL’ye tek günlük giriş için temin edebiliyor, 23,90 TL’ye kombine alabiliyorsunuz.

İlgili Blog İçerikleri

Ekim Festivali

Orijini Münih’te olan, yurtdışında Oktoberfest ismiyle bilinen Ekim Festivali, ülkemizde Uniq tarafından düzenleniyor. 13 Ekim ile 14 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecek festivalin ilk gününde Mabel Matiz, Jabbar, Suit Up, Erdem Akakçe, Discolog ve Esaslı Band sahne alacak. İkinci gününde ise Gazapizm, Baba Zula, Sattas, Luxus, Kozmonot Osman ve Pulse Band performanslarını izleyeceğiz. Bilet fiyatları ise 56,50 TL.

Moda ve Müzik Festivali

13 Ekim 2018 tarihinde KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek etkinlik, Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali olma özelliği taşıyor. Moda ile müzik etkinliklerinin “Vintage” temasıyla birleştirildiği bu festivalde ziyaretçiler için dress-code zorunluluğu olacak -ki muhtemelen vintage- ve bu temaya uygun giyinmeleri istenecek. Bilet fiyatları 60 TL ve 18 yaş sınırı bulunuyor. Ceylan Ertem, Hey! Douglas, Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres, Flapper Swing ve Kolektif İstanbul performansları seyredeceğiz.

Benim Festivalim

Türkiye’de yaş sınırı nedeniyle ilk ve tek olma özelliği taşıyan Benim Festivalim, 21 yaş ve üzeri misafirleri kabul etmiyor. URU organizasyonuyla ikincisi düzenlenecek festivalin ilk senesinde katılım 8.000 misafiri bulmuştu. Bu sene de katılımın yüksek olması beklenen festivalde biletler 2 kategoride 65,00 TL ve 120,00 TL olarak belirlenmiş durumda. KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen Benim Festivalim 2018’de de Edis, Aleyna Tilki, Teoman, Yok Öyle Kararlı Şeyler ve Ekin Beril sahne alacak.

Diğer festivaller neler?

Eğer workshop tadında şeylere bayılıyorsanız, Masterpiece Galata ile resim atölyesi etkinliklerine katılabilirsiniz. Hemen hemen her gün düzenlenen etkinlikler çerçevesinde hiç resim bilmeseniz de keyifle sohbet edebileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz ve sanatçılarla tanışabileceğiniz bir ortam vadediliyor. Bilet fiyatları 90,00 TL civarında seyrediyor.

05 Ekim 2018 tarihinde ise Zorlu PSM’de Andrew Rayel, Ruben de Ronde ve Ben Gold performansları ziyaretçilerini bekliyor olacak. Özellikle Tomorrowland festivalinden tanıdığımız Andrew Rayel’i sabırsızlıkla bekliyorum.

İlgilendiğim ya da şahsi olarak ilgimi çekmese de sizlere aktarmak istediğim 2018 sonbahar festivalleri bu şekilde. Eğer siz de bu sonbaharı evinizde geçirmek istemiyorsanız, bol bol festival ve etkinlik bilet satış sitelerine uğrayın derim.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir