Oyun

Kaç Tane Oyunum Var? En Çok Ne Oynadım?

Kaç Tane Oyunum Var? Steam Kütüphanesi'ni Nasıl Doldurdum? Kaç tane skinim var, kaç tane dlc sahibiyim, hepsini tek blog yazısında topladım!

Son zamanlarda malum Facebook üzerinden ve Twitch platformundan canlı yayınlar açmaktayım. Bu yayınlarda da en çok gelen sorulardan bir tanesi de “abi kaç tane oyunun var?” Steam kütüphanesi, uPlay, Origin, Blizzard App ve tek başına istemciye sahip oyunları tek bir blog yazısı içinde toplayayım dedim.

Öncelikle neden bu kadar çok oyunum olduğundan bahsedeyim. Ben 2013 yılından beri profesyonel çapta oyun incelemekteyim. Hem firmalara feedback olarak hem de bulunduğum ya da çalıştığım kurumlara ücretli oyun inceleme makaleleri yazmaktayım. Bu sebeptendir ki, oldukça fazla sayıda oyunu ücretsiz ediniyorum.

Önce Steam kütüphanesinden başlayayım. Kütüphanemde tam 463 oyun bulunuyor. Bunlardan en çok oynadığım oyunsa “maalesef” Counter-Strike: Global Offensive’miş. İkinci sırada Rust, üçüncü sırada Sid Meier’s Civilization V bulunuyor. Dördüncü sırada Starbound, beşinci sırada ise Rocket League var.

Ayrıca Steam envanterimde 723 adet de öğe varmış. Bunların çoğu Counter-Strike: Global Offensive skinleri ve Steam takas kartlarından oluşuyor. Para eden çok bir eşyam ve skinim yok sanırım. Dışarıdan bakıldığında sayılar çok gibi gözüküyor ama sandığınız gibi binlerce liralık bir hesaba sahip değilim. Oyunlar boş kalmasın diye 311 tane DLC sahibi olmuşum. İstek listemde an itibariyle 36 oyun varmış.

Originde 31 oyuna sahibim, en çok oynadığım Fifa 15, ikinci sırada ise Fifa 14 bulunuyor. Fifa 17 üçüncülüğü kapmış! uPlay’de 8 oyunum var, bunlardan da en çok oynadığım Watch Dogs, ikinci sırasında da Far Cry 4 var.

Bu ana kütüphaneler dışında bir de Rockstar Social Club gibi, Minecraft gibi kendine ait istemcisi olan oyunlarım bulunuyor. Özet olarak toplamda 550 civarı orjinal oyuna sahipmişim. Üstelik %90’ına para ödemediğim için beğenmediklerimi oynama zorunluluğum da kalmıyor. Yani “boşa gitti para” demiyorum. Bu arada uzun zamandır konsollardan uzak kaldığımı da belirteyim. Bu arada Steam kütüphanesi filan demişken, Steam hesabımın profil sayfasını da büyük bir özenle hazırlıyorum, düzenliyorum ve süslüyorum. Sanki yeni araba almışım da, orasının burasının tozunu alıyormuşum gibi 🙂

Bu arada tüm oyun incelemeleri için bağlantı olan yere tıklayın.

Ben daha fazla uzatmıyorum, eğer arkadaş eklemek isterseniz bütün hesaplarımın kullanıcı adı “buraksenguloglu”, bu nicki aratırsanız birlikte oyunlara girebiliriz. İyi oyunlar!

0%

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu