Ürün İncelemeleri

SteelSeries Apex Pro İncelemesi

SteelSeries'ın Yeni Klavyesi Apex Pro geldi ve gönülleri fethetti! Mini LED ekranlı bu mekanik klavye ile oyunun kuralları yeniden yazılıyor.

SteelSeries, Rival 700 gaming mouse modelinden sonra bir başka monochrom led ekranlı ürününü SteelSeries Apex Pro ile duyurdu! Ürün henüz satışa sunulmamış olsa da, sizler için beklentileri ve klavyenin tüm özelliklerini SteelSeries Apex Pro İncelemesi başlığı altında duyurmak istedim. Her ne kadar ön inceleme tadında olsa da; ürün ülkemize giriş yaptığında bu ürün inceleme içeriğini düzenleyerek deneyimlerime de yer vereceğim bir çalışmayla güncelleyeceğim.

SteelSeries Apex Pro özellikleri neler ve diğer Apex modellerinden farkı ne?

Öncelikle klavyenin segmentiyle başlamam gerekiyor. Diğer markalarla karşılaştırıldığında, Corsair K95 ve Razer Blackwidow Elite doğrudan kendi sınıfının oyuncuları olarak karşımızda. İki klavyeyi de kullanmış ve deneyimlemiş birisi olarak gerçekten merakla bekliyorum. Peki SteelSeries Apex Pro nasıl bu 2 klavyenin doğrudan rakibi olarak çıkabiliyor; önce bunu açıklamalıyım. Corsair K95 ve Razer Blackwidow Elite, doğrudan lüks oyuncu ekipmanları kategorisinde, medya kontrolcü üniteleriyle ve üstün konfor özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Rakipleriyle beraber bu 3 klavye de;

İlgili Blog İçerikleri
 • Bilek desteği
 • RGB aydınlatma
 • Medya kontrolcü üniteleri
 • USB çoğaltma
 • Üstün malzeme kalitesi
 • Yüksek kalite örgü kablolama
 • Minimum gecikmeli mekanik switch
 • Yüksek maliyet ve son kullanıcı fiyatı

gibi ortak özellikleriyle öne çıkıyorlar. Ancak hepsinin kendisine ait ayırt edici özellikleri bulunuyor. Diğer klavyeleri bir kenara bırakıp SteelSeries Apex Pro bize ne vadediyor; bununla ilgilenelim.

SteelSeries Apex Pro Switch

SteelSeries’ın yeni klavyesi Apex Pro, ilk bakışta daha uzay sınıfı alüminyum kasası ve led bilgilendirme ekranı ile diğer rakiplerinden sıyrılıyor. Özelleştirilebilir mekanik switch hassasiyet ayarı ise oyuncu klavyeleri arasında Apex Pro’yu benzersiz kılıyor. Magnetik bilek desteği ise sahip olduğu harika mıknatıslarla tam olarak konforu sağlıyor. 0,7 ms tepki süresi ile özellikle FPS, RPG ve MOBA oyunlarında sizi diğer oyuncuların önüne geçiren Apex Pro, 0,4 mm ile 3,6 mm arasında ayarlanabilir mekanik anahtarlar ile her oyuna uyum sağlıyor.

SteelSeries Apex Pro fiyatı ne kadar?

Henüz ülkemizdeki resmi fiyatı belli olmasa da, satışa açıldığında bu kısmı düzenleyeceğim.

SteelSeries Apex Pro Türkçe

SteelSeries Apex Pro kullanıcı yorumları ve uzun kullanım testi

Apex Pro, ciddi anlamda forumlarda oyuncuların ilgi odağı olarak tartışılmaya başlayan bir gaming klavye. Şimdiden ön sipariş vermek isteyen oyuncular mevcut. Ayrıca Apex Pro’nun TKL yani turnuva versiyonu da kısa zaman içerisinde çıkacak. Ürün hakkında yorumlar geldiğinde bu kısmı da düzenleyeceğim.

Özet olarak 0,95 kg ağırlığında ve üstün sınıf alüminyum yekpare gövdesi ile bu klavye merakla bekleniyor. Umarım rekabetçi bir fiyat ile ülkemize giriş yapar ve Türkçe tuş dizilimi sahibi olur.

 

İnceleme Puanı

Performans - 93%
Kalite - 91%
Tasarım - 92%
Fiyat - 68%

86%

Puan

Ürün ciddi anlamda performans odaklı. Özellikle ayarlanabilir tuşları, espor oyuncuları için vazgeçilmez olacak özelliklerden ve avantajlardan bir tanesi. Malzeme kalitesi oldukça yüksek. OLED ekranla beraber mıknatıslı bilek desteği, tasarımı bir ileri seviyeye taşımış. Ancak tek puan kırabileceğimiz nokta fiyat kısmı. Evet pahalı bir klavye ancak bu fiyat da biraz fazla sanki.

SATIN AL

11 Yorum

 1. Hocam SteelSeries Apex Pro Türkçe Q olarak gelecek mi ülkemize bilginiz vardır sizin

 2. Steelseries tasarım ve teknoloji olarak gelişiyor ancak led aydınlatmaları biraz daha göze hoş gelmeli.

    1. Merhaba, evet su geçiriyor. Sıçramalara karşı bir nebze dayanım sağlasa da, üzerine su döküldüğünde ya da manyetik alanların sıvıyla teması olduğunda klavye bozulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu