Ürün İncelemeleri

Thermaltake Flare Pad İncelemesi

Thermaltake Flare Pad incelemesi ile karşınızdayım. LED aydınlatmalı ve USB bağlantılı bir mousepad modeli olan Flare Pad inceleniyor!

Thermaltake Flare Pad, ülkemize gelen ilk LED aydınlatmalı mousepadlerden bir tanesi. Thermaltake gibi üst seviye soğutucu ekipmanlar üreten bir firmadan gaming serisi ürünler görmek gerçekten bambaşka bir duygu. Ben de merak edilenlere de yanıt verebileceğim, enine boyuna tartışacağım şekilde Thermaltake Flare Pad incelemesi gerçekleştirmeye karar verdim. Ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini, özelliklerini, yorumlarını ve fotoğraflarını bu içerik içerisinde bulabilirsiniz. O zaman mini kutu açılışı ile başlayalım!

Thermaltake Flare Pad kutu açılışı (!)

Aslında ortada bir kutu bile yok. Şeffaf bir ambalaj içerisinde mousepad ile bilgi broşürü geliyor. Thermaltake Flare Pad kutusu içerisinden bu 2 parça dışında başka hiç bir şey çıkmıyor.

Thermaltake Flare Pad Kutu Açılışı

Kutusu üzerinde yüzey kalitesini anlayabilmeniz için oval bir boşluk bırakılmış. Üst tarafında ise kısaca özellikleri yazıyor; daha sonra değineceğim buna. Ambalaj içerisinden çıkan broşür üzerinde de garanti şartları, temizlik önerileri, USB bağlantısı hakkında kısa bir açıklama ve “Thermaltake Flare Pad Satın Aldığınız İçin Teşekkürler!” ibaresi yer alıyor.

Thermaltake Flare Pad özellikleri neler?

Thermaltake Flare Pad, speed yüzeye sahip bir mousepad olarak tasarlanmış. Yüzey kalitesi oldukça iyi, sürtünme direnci oldukça düşük. Ayrıca kullandığınız gaming mouse ya da sıradan ürünlerin skatezlerine zarar vermeyecek bir kaplama kullanılmış. Asıl meselesi tabi ki LED aydınlatması. Ancak bu konuda fazla bir beklentiniz olmasın, keza bunu yorumlar kısmında anlatacağım.

  • 30,5 x 22,5 x 0,5 cm ölçüler
  • Ergonomik dizayn ve oyuncular için özel olarak tasarlanmış yüzey
  • LED kontrolü (açma ve kapama olarak)
  • Her türlü mouse ve skatez ile %99,9 uyumluluk

Thermaltake Flare Pad Yorumlar

Thermaltake Flare Pad yorumları ve olumlu/olumsuz yönleri

Thermaltake Flare Pad, aslında düşüncede iyi ancak pratikte kötü bir uygulamanın sonucu olarak üretilmiş gibi gözüküyor. Ergonomik olsun, LED aydınlatması olsun, speed yüzeye sahip olsun. Ancak Thermaltake bu özellikleri bir araya getirmeyi pek becerememiş. Bunun bir kaç nedeninden bahsedebilirim…

Öncelikle LED aydınlatma son derece başarısız. Yani merkezi bir noktadan saçılan ışıklar, çevreleme bar ile dağıtılmaya çalışılmış ancak tam gece karanlığında oyun oynamayacaksanız, LED aydınlatmayı görmeniz son derece zor. İkincisi, eğer USB bağlantısı koyuyorsan, bu bağlantıya işlevsellik katman gerekirdi. Ya USB çoklayıcı, ya bilgisayar üzerinden LED/Animasyon kontrolü ya da başka herhangi bir şey…

Thermaltake Mousepad

Son olarak da, alanı gerçekten dar ve speed yüzey için bu derece dar yapılması büyük saçmalık. Kontrol yüzey olsaydı evet, dışarı kaçmamız zor olabilirdi. Ancak bu derece kaygan bir yüzeyde mousepad alanı özellikle aşağıdan ve yukarıdan çok sınırlayıcı duruyor. Alınır mı alınmaz mı kısmına gelince, eğer 50 TL’ye bulabiliyorsanız alın, farklı bir deneyim yaşarsınız. Ancak şu anki 120 TL gibi etiket fiyatlarına sakın yaklaşmayın.

Umarım hoşunuza gitmiştir. Diğer ürün incelemeleri de okunmayı bekliyor 🙂

İnceleme Puanı

Performans - 21%
Kalite - 35%
Tasarım - 69%
Fiyat - 41%

42%

Puan

Thermaltake gibi harika bir marka, nasıl olurda böylesine felaket bir ürün üretebilir ve bu ürüne inanarak satışa koyabilir; bilemiyorum... Pad yüzeyi çok dar ve yüzeyi oyuncu dostu değil. Evet ışıklı bir mouse pad için bunları normal görebilirsiniz ancak ışıkları gündüz hiç gözükmüyor ve rengi de değişmiyor.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu