AlışverişYeme İçme

Tokyotreat ile Japon Abur Cuburları Nasıl Bir Deneyim?

Tokyotreat ile 2019 senesine giriyoruz. Japon abur cuburları deneyimi nasıl? Tokyotreat ile ilgili tüm detayları ve tadım incelemesini yazdım.

Selam ben Burak! Bir Tokyotreat kutusu incelemesiyle daha birlikteyiz. Ekim ayı denilince ilk akla gelenlerden tabii ki Halloween! Geçen yıl da Ekim ayında “Halloween” temasıyla kapıma gelen Tokyotreat kutusunu hep birlikte incelemiştik. Bu yılın Halloween temalı kutusunda bakalım neler varmış! Bu arada JapanHaul firmasına özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Her zaman beni içerik konusunda destekledikleri için son derece minnettarım. Tokyotreat kutusunu açmadan önce aşağıya önceki içeriklerimi de serpiştireceğim…

https://buraksenguloglu.com/japon-atistirmaliklari-kutu-aboneligi/

Dünyanın diğer ucundan gelen Japon atıştırmalıkları, yine yurt içi gönderimler ile hemen hemen aynı sürede kapımda oldu. Kutuyu ilk açtığımızda diğer gelen kutularda da olduğu gibi düzenin hiç bozulmadığını görüyoruz. Japon atıştırmalıkları üzerinde, içindeki ürünlerle ilgili koyulmuş mini bir kitapçık bizi karşılıyor. Kitapçığa kısa bir göz attıktan sonra hemen Japon abur cuburlarını incelemeye geçelim.

Tokyotreat Japon Aburcuburu 2019

Halloween Shrimp Crakers ile başlayalım. Japonların hemen hemen her şeyden cips yaptıklarını daha öncede belirtmiştim. Ambalajından da anlaşılacağı gibi karidesli bir cips ilk abur cuburumuz. Paketi ilk açtığımızda buram buram ağır bir koku sizi karşılıyor. Ben balık sevmediğim için açıkçası ilk başta denemek istemedim. Sonra kutu açılışlarında farklı tatlar tatmak asıl amacım olduğu için bir tane ağzıma attım. Size en doğru şöyle anlatabilirim; hamsi balığını kızarttığınızda, kılıçlarındaki yanık ve yağ tadı ağzınızı kaplar ya onun gibi. Umarım doğru açıklayabilmişimdir. Ön yargılı olmamak için, tadımını özellikle karidesi çok seven bir arkadaşıma da yaptırdım. Tepkisi ‘’umarım bir daha karides yiyebilirim’’ oldu. İlk Japon atıştırmalığı damak tadımıza maalesef uymadı.

Japon Karidesli Cips

Butter Cream Roll Cake, en sevdiğim Japon abur cuburlarından biri oldu. Yumuşacık kek arasında, terayağlı, çok hafif kremalı rulo kek. Çok benzer bir tat olarak pancakeki örnek verebilirim. İçindeki kremayla harika bir atıştırmalığa dönüşmüş. Bir çok insanın damak tadına uyacak bir tadı var. Tokyotreat kutusunda bizi heyecanlandıran bir tat bulmuşken devam edelim!

Japon Keki

Halloween Chupa Chups Lollipop, en bilindik abur cuburlardan biri kesinlikle. Herkesin bildiği kolalı lolipop. Ülkemizdekilerden, çocukluğumuzdan bu yana yediğimiz kolalı lolipoplardan hiçbir farkı olmayan, Japon abur cuburlarından tadını yadırgamadığım ve severek sonuna ulaştığım nadir ve güzel tatlardan biri oldu.

Karamelli KitKat

Caramel Pudding Kit Kat, adından da anlaşıldığı gibi krem karamelli Kit Kat. Ülkemizde maalesef tek tip Kit Kat olduğu için, Tokyotreat kutularını yeni Kit Katları denemek için ayrı bir heyecanla bekliyorum. Geçen sefer gelen muzlu Kit Kat’tan sonra, karamelli Kit Kat için beklentim oldukça yüksekti. Yine muzlu Kit Kat gibi büyük bir ambalajın içinden, 12 adet küçük ama doyurucu paketlerde karamelli Kit Kat çıktı. Temmuz kutusunda, benim için Japon atıştırmalıklarının yıldızı olan muzlu Kit Kat gibi beni mutlu edemedi. Kötü değil fakat bir minik paketi bile ağır geliyor. Kahve yanına çok tatlı yiyecekler tercih ediyorsanız sevebilirsiniz.

Japon İçeceği

Takoyaki Ramune, Japon içeceğiyle devam edelim. Tokyotreat kutusundan çıkan en ilginç içecek sanırım buydu. İçinde ne olduğunu anlamak için kitapçığa baktığımda, kızarmış ahtapot aroması içerdiğini gördüm. Kızarmış ahtapotlu soda, kokusu ve tadıyla asla beğenmediğim bir tat oldu. Yalnız şişesinin tatlılığı nedeniyle, ofisimde güzel bir dekor olarak yerini aldı.

Japon Kurabiyesi

Winnie The Pooh Honey & Chocolate Chip Cookie, bu minik kurabiyeler, Japon atıştırmalıklarının içindeki en iyilerden. Ballı ve çikolatalı olarak iki ayrı paket olarak gelen kurabiyelerin tadı oldukça güzeldi. Kahvenin yanına güzel bir atıştırmalık oldu.

Karamelli Mısır Cipsi Japonya

Tongari Corn Salted Caramel, diğer beğendiğim Japon atıştırmalıklarından biri. Tadı için, -adından belli olduğu gibi- karamelli mısır cipsi diyebiliriz. Biraz yanık bir tat kalıyor damağınızda. Halloween için özel mi yapılmış bilmiyorum ama, parmak uçlarınıza takıp, pençe görüntüsünü vermeye çalışmışlar.

https://buraksenguloglu.com/tokyotreat-japon-abur-cuburlari-kutusu/

Diğer lezzetleri de kısaca özetleyeyim. Balance Mini-Cake Bar, paketinde on farklı vitaminin bulunduğu ve ayrıca demir, magnezyum, kalsiyum ile zenginleştiği bilgisi yer alıyor. Cheesecake tadı verilmeye çalışılmış, bir kek dilimi düşünün. Bence baya bir lezzetliydi. Halloween Umaibo Corn Potage, cadılar bayramı için özel ambalaja sahip, Tokyotreat kutusunun olmazsa olmazı çubuk şeklinde mısır cipsi. Halloween Poteko Pumpkin Gratin, balkabağı aromalı, harika bir Japon atıştırmalığı. Bir ambalajdan üç küçük paket çıkan, bir paketinin oldukça doyurucu olduğunu düşündüğüm lezzetli bir japon abur cuburu oldu.

Pumpkin Wheat Puffs, minik kurabiyelerin görüntüsü gerçekten harika. Dört paket olarak kutudan çıkıyor ve her birinin içinden çıkan minik kurabiyelerin görüntüsünün aynı olması, eşit pişmesi göze hoş geliyor. Fakat tadı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Halloweena özel balkabağı aromalı olması da tadını maalesef sevmememe engel olamadı. Sanrio Halloween Papiro, Tokyotreat kutusu içinde gelen, en güzel Japon atıştırmalıklarından biri olması yanı sıra, en güzel kurabiyelerden de biri. Ağızda dağılan, badem aromalı, doyurucu harika bir tat. Açıkçası ben çok beğendim. Hem açlığınızı bastırabilecek lezzetli bir atıştırmalık hem de kahve yanı için tadıyla baymayan bir lezzet.

Japon DIY kiti

Candy Apple DIY Kiy, gelelim Tokyotreat kutusunun en eğlenceli Japon abur cuburuna. Daha önceki japon atıştırmalıkları kutularında da mutlaka bir kendin yap etkinliği bulunuyordu. Yine tatlı mı tatlı bir atıştırmalık daha göndermişler. Tatlı elma tadında sakız sertliğinde şekerler için, ekşi elmalı bir sos paketlemişler. Sunum çubuğunu önce sakıza batırıyorsunuz, sonra ekşi elmalı sosa ve son olarak, atıştırmalığınızı süsleyecek minik şeker parçalarına buluyorsunuz. Gerçekten keyifle yaptığım ve yediğim bir atıştırmalık oldu.

Mochitaro Salt Rica Puffs, pirinç patlağından yapılmış tuzlu bir Japon atıştırmalığı. Minik mısır patlağını andıran görüntüsü güzel. Tadı ise pirincin yanı sıra daha çok ayçiçek yağı tadını damakta bırakıyor. Tuzlu olması en büyük artısı. Her türlü güzel bir atıştırmalık oldu.

Sen de almak istiyorsan: https://tokyotreat.com?rfsn=782436.db81f

İnceleme Puanı

Ürüne Ulaşım Kolaylığı - 33%
Kalite - 93%
Tasarım - 89%
Fiyat - 53%

67%

Puan

Genel anlamda vereceğiniz ücretin beklentisini karşılayamayacak gibi gözükse de, hayatta en az 1 defa deneyimlemeniz gereken bir kutu olduğunu düşünüyorum.

5 Yorum

  1. Ambalajları için o kadar uğraşıyolar ki helal olsun görünüşe aldanıp sipariş geçeceğim bakalım

  2. Ya utanıyorum ama sormam da lazım. Bu japon abur cuburlarında domuz eti yağı vs vvar mı?

    1. Bunda utanılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım. Hayvansal katkı olarak bugüne kadar tereyağ dışında bir şeye rastlamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu