AlışverişYeme İçme

Tokyotreat Japon Abur Cuburları Kutusu Ocak Paketi

Japon atıştırmalıkları konusunda daha öncede incelediğim Tokyotreat, 2018 yılına da bomba gibi girdi. Harika Japon abur cuburları ile günüme renk katan Tokyotreat, bakalım Ocak ayı kutusuna neler saklamış!

Japon atıştırmalıkları konusunda daha öncede incelediğim Tokyotreat, 2018 yılına da bomba gibi girdi. Harika Japon abur cuburları ile günüme renk katan Tokyotreat, bakalım Ocak ayı kutusuna neler saklamış!

Öncelikle blog sitemde içerik üretmek adına bana desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Tokyotreat yönetim ekibine teşekkür ederim. 19 Şubat’ta çıkan kargo, 3 gün gibi kısa bir sürede Tokyo’dan İskenderun’a geldi. PTT Kargo oldukça hızlı çalışmaya başlamış bunu ilk defa farkettim. Ayrıca gümrük prosesi de oldukça hızlanmış. 4 saat gibi bir sürede paketim gümrükten çıkmayı başardı.

Tokyotreat Kutusu

Kutu aynen bu şekilde geliyor. Daha önceki yazımda da ayrıntılı fotoğraflamasını yapmıştım. Kutunun alt bölümünde sevkiyat bilgilerinin yazılı olduğu fiş ve barkodlar yer alırken, herhangi bir ek kaplama uygulanmıyor. Ancak kutusu çok sağlam. İçerisindeki hiç bir şey zarar görmeden geliyor. Hatta şimdiden söyleyeyim, içerisindeki krakerler, çikolatalar ve cipsler kırılmadan, zarar görmeden geldi. Sadece tek bir ürün ortadan ikiye bölünmüştü. O da sizi hiç üzmeyecektir.

Japon Abur Cuburları Kutusu

Kutuyu açmaya başladığınızda karşılaştığınız manzara bu. Tokyotreat, her geçen ay kutu konusunda kendisini geliştiriyor. Gözüme ilk çarpan detay, Premium Box yazısı ve #tokyotreat hashtag’i oluyor. Treat yourself ile de mesajı veriyor. Kutu çok düzgün şekilde yerleştirilmiş geliyor. En üstte ise tek bir kart var. Eskiden ufak bir magazin dergi çıkıyordu. Ona sanıyorum ki son vermişler ve online olarak göz atmamızı istemişler. O kart da şöyle bir şey.

Tokyotreat abur cubur

Konnichiwa! ile bizleri selamlayan sevgili Japonlar, güzel bir mesaj ile birlikte kendimize iyi bakmamız için izlememiz gereken 3 yolu gösteriyor. Artık kutunun kutu tarafını bırakalım ve Japon abur cuburları incelemesini yapalım. Önceki yazımda içerisinden çıkan atıştırmalıkları 2 paragrafta incelemişim, anlatmışım. Bu kez her birini ayrı ayrı inceleyeceğim.

Japon Abur cuburu

Toplamda 18 parça ürün çıktı. Bunları sırasıyla fotoğraflayıp, deneyimimi aktaracağım kısma geçebiliriz. Öncelikle bir tatlı bir tuzlu şeklinde giderek midemi allak bullak etmek istedim. Ancak tatlı sayısı epey fazla. Coca Cola çıkması çok güzel oldu. En azından ağzımın tadını her seferinde tazeleyebildi. Bu arada Coca Cola demişken, eğer yolda başına bir şey gelmediyse, epey farklı buldum kendilerini. Ancak daha fazla asitli ve daha az şekerli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çok rahat bir şekilde içebildim. Kısacası Coca Cola’yı beğendim.

Tokyotreat Japon Cipsi

Japonya sınırları içerisinde hemen hemen her şeyin cipsi yapılıyor. Ancak bu biraz daha farklı. Sıradan bir mısır cipsinin içerisine tatlı süt mısırı aromasını da ekleyerek sizi mısır komasına sokmak istemiş olabilirler. Beğendim ancak kola ile tüketilmesi tavsiyem. Tek başında 3 taneden sonrası sizi bayabilir.

Japon Tatlı Atıştırmalık

Üzeri kremalı bir ekmek görüntüsü olan bu şey, yediğim en güzel, en tatlı şeylerden bir tanesi olabilir. Üzerinde Kreamalı Kızarmış Ekmek yazıyor ancak tadı bambaşka bir şey. Tarif edilmez yaşanır diyebilirim ancak. Oldukça beğendiğim ve ilk 3’üme koyabileceğim bir atıştırmalık.

Japon Atıştırmalık Çikolata

Emojiler trendine Japon Abur Cuburları da uymuş. Her birinde farklı yüz ifadesi olan panda çikolatalar gerçekten harika lezzete sahip. Yoğun olarak beyaz çikolata tadı alıyorsunuz. Bu büyük poşetin içerisinden 8 tane paket çıkıyor ve her birinden de 4 tane panda çikolata çıkıyor. Toplamda 32 tane çikolata elde ediyorsunuz. Kahve yanı olarak iyi gidebilecek bir Japon atıştırmalığı.

Japon Cipsi

Bu harika cips için herhalde bir kaç kilo cheddar peynir kullanılmış. Öncelikle kendisi bir mısır cipsi. Tadı da ülkemizdeki Patos markalı cipslere benziyor. Ancak cheddar aroması harika olmuş ve insanın yedikçe yiyesi geliyor. Yağ tadı çok fazla hissedilmiyor ve sanıyorum ki bu ürün 2 defa fırınlanmış bir cips. Bu da ilk 3’ümde yer alabilir.

Balık Cipsi

Eğer yanlış anlamadıysam kendisi bir mısır cipsi ve kırmızı balık aromalı. Tadı bana ketçaplı gibi gelse de pek beğenmedim. İçinde balık olduğunu ya da balık aromasına sahip olduğunu düşündüğüm için değil. Aşırı tatlı. Sanırım kutudaki tek beğenmediğim atıştırmalık, bu kırmızı balıklı cips oldu.

Japon Abur Cuburları Tokyo

Koala resimli bu atıştırmalıklar, ilk başta ülkemizde de satılan Biscolata markasının ürettiği atıştırmalıklara benzetilebilir. Ancak ilk ısırıkta bambaşka bir şey olduğunu anlıyorsunuz. İçerisinde, kremalı kızarmış ekmekteki gibi bir krema var. İçeriğini pek çözemediğim bu krema, atıştırmalığın asıl olayı. Dışı ise alışkın olduğumuz bir tat.

Japonyadan Atıştırmalık

İtalyan pizzasını, Japon cipsleri lezzetiyle buluşturan bu harika atıştırmalık ürün, ilk ısırdığınızda dev bir sosisli pizza havuzunda yüzüyormuş hissiyatı veriyor. Pepperoni ve sosis tadını ilginç bir şekilde baskın çıkarmışlar. Peynir ve baharatlar ise bir tık altta kalmış. Oldukça sert bir yapısı olan bu cips, yine yağ içerisinde yüzmeyenlerden. Muhtemelen iyi bir şekilde fırınlanmış.

Japonya'dan Abur Cubur

Süper Mario lisanslı bu çikolatada rastgele olarak bir Mario karakteri çıkıyor. Bana da tospaa geldi 🙂 Karakteri çikolata içerisinden kırarak çıkarabiliyorsunuz. Ya da benim gibi olduğu şekilde gömebiliyorsunuz. Ben çok sevdim. Acısı alınmış bir bitter çikolata tadı var. Kahve yanı iyi giden bir Japon çikolatası olduğunu söyleyebilirim.

Japonya'dan Atıştırmalık

Japon sakızı da çiğnemedim demem artık. Üzüm tadında bu sakızlar gerçekten harika. Hafif bir şarap kokusuyla beraber sizi ikinciyi ve üçüncüyü de çiğnemeye çağırıyor. İçerisinden yaklaşık bir 15 tane çıkıyor. Sakız ve jelibon türevi şeyleri çok sevmeyen birisi olarak beğendiğimi söyleyebilirim.

Japonya Jelibon

Japon sakızından sonra bir de Japon jelibonu… Limonlu jelibon olarak harika gözüken bu şekerlemeler, ağzınıza ilk attığınızda size limon kabuğu tadını bolca veriyor. Limonlu şeyleri pek sevmeyen birisi olduğum halde, limon kabuğu tadını aldıktan sonra bayıldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Japon Gofret

Bildiğiniz gofretin içerisine, köpük köpük sıkılmış çikolata aromalı bir krema ve üst tarafa çilek aromalı bir başka krema. Sonuç, harika bir dondurma şeklinde gofret! Ancak içeriğimin başında da belirttiğim gibi ortadan ikiye ayrılmış şekilde geldi. Yine de, taa Tokyo’lardan gelen bir kargo için oldukça başarılı. Bu Japon abur cuburu da oldukça beğendiğim bir başka lezzet oldu. Çilek aroması bambaşka bir şey.

Japon Şekerlemesi

Bu Japon şekerlemesi, oldukça popüler bir lezzetmiş. Ancak ben ilk defa keşfettim. Ağzınıza attıktan yarım saniye sonra yok olan bu sert şekerler, fiziksel çözünme konusunda bir devrim olabilir 😀 Şaka bir yana çok güzeller ve insanın yedikçe yiyesi geliyor.

Yenilebilir Slime Yapmak

Japon Abur Cuburları arasında belki de en ilginci bu DIY yani Do It Yourself kiti. Kendin yap ismiyle çevirebileceğimiz bu ürün, tam anlamıyla bir yenilebilir slime! Yenilebilir slime yapmak isminde bir video görürseniz, sanırım sebebi bu atıştırmalık olurdu. Ben de internet sitesindeki videoya bakarak yapmaya çalıştım ve sonuç bu oldu.

Yenilebilir Slime

Japon abur cuburları içerisinde böyle bir şeyi ne göreceğimi, ne tadacağımı düşünürdüm. Ancak bu ilginç şeyi tatmamla şaşırmam bir oldu. Kıvamı, daha önce hiç yemediğim bir kıvamda. Tadı ise son derece tatlı/ekşi karışımı bir şey.

Toparlayacak olursam, harika bir Japon Abur Cuburları kutu açılışı oldu diyebilirim. Geriye kalan en güzel hatıra ise, sanki Tokyo’yu karış karış gezip de hatıra getirmişim gibi koyduğum bu özel tasarım Coca Cola şişesi oldu.

Japon İçeceği

Tokyotreat’in sitesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir, Japon Atıştırmalıkları içeriğime de yazı üzerinden göz atabilirsiniz. Siz de bir tane sipariş vererek bu harika atıştırmalıklar ile kendinizi şımartabilirsiniz. Herkese iyi atıştırmalar!

Tokyotreat Web Sitesi

Diğer içeriklerime ve kutu incelemelerime göz atmayı unutmayınız!

18 Yorum

 1. Olsa da yesek dediğim ve ağzımın sularının aktığı bir içerik olmuş hepsi güzel duruyor denemeyi düşünüyorum 😀

 2. Farklı bir firmanın kutusuna abone olmuştum pişmanlıkla hemen iptal ettim güzelmiş tokyo özellikle o kadar mesafeden şehirlerarasından hızlı gelmesi ??

 3. Değişik bir deneyim olmuştur umarım şahsen japon denince aklımızza genelde çekirge , kurbağa bacağı, köpek gibi hayvanları tadan insanlar olarak aklmızda yer edinmiş umarım bu gibi yiyeceklerde kullanılan maddelerde onlardan biri değildir.

 4. Özellikle kendimle imtihan ediyorum başkalarının evlerinin mutfak çekmecelerinde çeşit çeşit abur cubur bulunmasını kıskandığım; bununla beraber, bizim evde birkaç dakikadan fazla böyle durmasının imkansız olduğunu bildiğimden dolayı da hüzünlenmeme sebebiyet veren yiyecekler. ,
  Tokyotreat abur cuburları paketinde kaç adet ürün var kargo siparişi versek kaçgünde ortalama gelir ?

 5. bu başlığa nasıl geldim bilmiyorum ama bir saattir şu 3 sayfada çocukluğumu arıyorum. her şey var da bacak kadar boyumla parkın içindeki küçücük bakkala girip devasa demir kapıyı itip arkasından aldığım külahlı kaymağı yazan olmamış. köpük helva gibi bir tadı vardı bitince de külahın içinden küçük oyuncaklar çıkardı. onu elime aldığımdaki mutluluğu şimdi aldığım hiçbir şey yaşatmıyo.

 6. 1 saat önce cebimdeki son paraları harcamama sebep olan şeyler. Ama ben Türk abur cuburları taraftarıyım. Mesela son alışverişimi anlatayım. Bir paket orta boy ruffles, 1 topik, 1 ayıcıklı jelibon, 1 çokoprens, 1 browni ve 1 eti pizza kraker alarak ve 10 dakika içinde hepsini mideye indirerek akşam konsere giderken taksi parasını nasıl ödeyeceğimi düşünsem de “pişman değilim arkadaş” diye böğürmeme sebep olan enerji kaynağım. bebeğim.

 7. Aklıma tek bi soru geliyo.içinde haram şey var mıdır.
  Ve fiyatı ne kadar onu da söyler misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu