Oyun İncelemeleri

Town of Salem

Merhaba arkadaşlar ben Burak, bugün yalan söyleyeceğiz! Şaka bir yana gerçekten de mükemmel bir yalan söyleme simülatörü ile karşı karşıyayız. Town of Salem oyununu incelemeden önce bu konuda bir de Town of Salem Rolleri hakkında bir rehber hazırladığımı da belirteyim.

Öncelikle oyun tamamen çevrimiçi yapıda. Yani insanlarla etkileşim kuracağınız bir oyun. Oyunun mantığı ise şu; size bir rol veriliyor. Eğer bu rol köylü ise kendinizi kanıtlayıp kötü rolde olan insanları astırmanız gerekiyor. Kötü veya Nötral rollerde ise rolünüzün gereği olarak yalanlar söylüyor, kendinizi zararsız birisi olarak lanse ediyorsunuz.

İlgili Blog İçerikleri

Town of Salem 3 farklı ana oyun moduna ve çeşitli eğlence modlarına sahip. Ana oyun modlarında Normal, Ranked Practice ve Ranked bulunuyor. Normal oyunda hangi roller geldiyse listede o roller yazıyor. Ancak Ranked ve Ranked Practice modlarında -örneğin- Medium yerine Town Support yazıyor. Roller hakkında ayrıntılı bilgiyi ilk paragrafta belirttiğim ve hazırlamış olduğum rehberde görebilirsiniz.

Oyunun marketi de var. Burada kostüm, pet, ev, harita ve scroll gibi ekstra görsel ve işlevsel eşyaları satın alabiliyorsunuz. Bir de her gün gel ödül kazan mantığında bir daily brew olayı var. Kısaca oyun modları dışında da elimizdeki client dolu dolu… Yine bu client üzerinden oyun tarihçemizi görebiliyoruz. Neredeyse her türlü istatistik tutuluyor. Yani ben mafya olarak kaç oyun kazanmışım diye merak ettiğiniz anda, size cevap verebilecek bir istatistik sayfası bulunuyor.

Şimdi muhtemelen en son sorulacak soruyu cevaplayayım. Town of Salem ücretsiz bir oyun iken, neden Steam’de ücretli? Aslında oyun ücretli değil. Steam’den satın aldığınız şey güzel bir paket. 10 TL ödeyip oyunu satın aldığınızda size 28 TL değerinde oyun içi para ve Steambot3000 kostümünü veriyor. Steam üzerinden Town of Salem oynamak çok daha hızlı ve ayrıca oynadığınızda arkadaşlarınız haberdar olabiliyor. Ancak belirtmeliyim ki, Steam’den davet olayı yok. Yani arkadaşlarınızın oyun içi nickini eklemek zorundasınız.

80 saatten fazla oynadım ve daha önce oynamadığım için pişmanım.  O derece beğendim yani oyunu. Kesinlikle denemeniz gerekiyor diye düşünüyorum.

 

0%

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu