Oyun Blogu

En Sevdiğim Türkçe Dublajlı 8 Oyun

Türkçe dublajlı oyunlar artık günümüzde fazlaca çıkmaya başladı. Ben de Playstation 4'te yer alan 8 Türkçe dublajlı oyun listesi yaptım...

Artık Dünya’nın belki de en çok oyuncu barındıran ilk 10 ülkesinden bir tanesiyiz. Ve oyun firmaları bizler için Türkçe arayüzlü, Türkçe alt yazılı bir çok oyun çıkarmaya başladı. Ancak bazıları var ki, işi abartıp film tadında Türkçe seslendirmeye sahip oyunları bizlere sunuyor. Playstation 4 Türkçe Dublajlı Oyunlar Listesi adını da verebileceğimiz, sadece Türkçe dublajlı oyunları derlediğimiz listemizden herkese merhaba! Hadi başlayalım!

8. That’s You!

That's You

That’s You! konsollara gelen en iyi interaktif oyun. Sadece Türkçe dublajlı oyunlar listesine değil, yılbaşı fikirleri listemizde de yer almıştı kendileri. Bu konuda otoriteler kesin karar vermiş olsa da, sizin için biraz daha açayım mevzuyu. Arkadaşınızla beraber mobil uygulamasını indirdiğiniz bu oyunda, birbirinizi ne kadar tanıdığınızı test ediyorsunuz. Sizin veya arkadaşınız hakkında sorulan sorulara verdiğiniz yanıtlar ortaksa puan kazanıyorsunuz. Puanlar da ortak olduğu için rekabeti siz kendi aranızda, salonunuzda yaşıyorsunuz. Özellikle sevgilinizle oynarsanız ve onun hakkında bir cevapta yanılırsanız yastığı kafanıza yiyebilirsiniz. Oyun Playstation Plus sahipleri için ücretsiz olarak veriliyor. Kutulu versiyonu ise 49 TL’den başlıyor. Ancak kutulu alırken Türkçe dublaj olmasına dikkat etmelisiniz.

7. Uncharted: Kayıp Miras

Uncharted Kayıp Miras

Aslında inFamous First Light’ı alacaktım ancak kısa bir ara geçiş oyunu olduğu için son kararımı Uncharted: Kayıp Miras isimli oyundan yana kullandım. Henüz yeni satın alabilmiş olsam da, ilk 5 bölümü şimdiden büyük bir keyif ile oynadım. Normal Uncharted serisinden bağımsız olarak ara oyun niteliğinde bir yapım diyebiliriz Uncharted: Kayıp Miras için. Eğer Nathan Drake Collection ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyunlarını bitirdiyseniz, Uncharted: Kayıp Miras isimli oyunun 2 ana karakteri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. 4K olarak harika grafiklere ve sinematiklere sahip bu oyun, en güncel Türkçe Dublajlı oyun olarak listemizi şenlendiren bir oyun oluyor. Muhtemelen listemizdeki en iyi grafiklere sahip oyun ancak Nathan’ın hikayesi gibi beni tamamen hapsetmedi diyebilirim. Ara oyun gibi az bir senaryoya sahip değil, aksine bir ana oyun senaryosuna sahip. Ama dediğim gibi bir şeyler eksik kalmış.

6. Knack

Knack

Playstation 4’te çocuklarınıza oyun oynatmak istediğinizde en iyi tercih tabi ki de Knack olacaktır. 2013 yılında çıkmasına rağmen oldukça keyifli grafiklere ve atmosfere sahip olan oyun yine Türkçe Dublajlı oyunlar arasında zirveye oynayabilecek kalitede bir yapım. Biraz oynadıktan sonra tekdüze hissettirmesi dışında pek bir sorunu yok. Ayrıca dualshock 4’ün hakkını fazlasıyla veriyor. Yalnız oyunun devamı niteliğinde olan Knack 2, maalesef Türkçe Dublajlı olarak gelmedi.

5. KillZone: Shadow Fall

KillZone Shadow Fall

2013 yılında çıkmış bir oyun için fazlasıyla etkileyici olan KillZone: Shadow Fall oyunu için söylenecek çok bir şey yok. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız ve Türkçe Dublajla oynamak istiyorsanız sizler için en iyi seçenek olacaktır.

4. Uncharted: The Nathan Drake Collection

Uncharted The Nathan Drake Collection

Normalde Uncharted’ın eski oyunları Türkçe dublajlı oyunlar arasında değildi. Ancak Uncharted 4’ten önceki tüm oyunların tek bir paket haline getirilmesiyle oluşan The Nathan Drake Collection, tamamen Türkçe Dublaj avantajıyla Playstation 4’lerimize geldi. Eski oyunlar olsa da, hikayesi ve sinematikleriyle bizleri büyüleyen oyun serisi, listemizde yer almayı kesinlikle hakediyor! Hatta öyle ki, henüz bir kaç ay önce çıkan, 4K ve HDR grafiklerle gelen Uncharted: Kayıp Miras isimli ablasına göre çok çok daha etkileyici bir senaryoya sahip.

Uncharted: The Nathan Drake Collection™ şu oyunları içeriyor: Uncharted: Drake’s Fortune™, Uncharted 2: Among Thieves™, ve Uncharted 3: Drake’s Deception™.

3. inFAMOUS Second Son

inFAMOUS Second Son

Yine en son indirimden alabildiğim oyunlardan bir tanesi. Yaklaşık 3 saatlik bir oyun zamanım olsa da toplamda, beni tatmin etmeye yetti. Hikayesi, serseri konuşmalarıyla beni benden alan bir karakterimiz var. Biraz fantastik, fazlasıyla etkileyici… Delsin Rowe’un süper güçlerini Türkçe Dublajlı bir oyunda deneyimlemek ise paha biçilemez… Şehri büyülü güçlerinizle ayağa kaldıracağınız, düşmanlardan süper güçlerini çalacağınız ve mükemmel sinematiklerle film tadında etkileyici bir gece geçirebileceğiniz bu oyun da listemizde yer almayı fazlasıyla hakediyor.

2. Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016 yılında çıkan animasyon filmindeki seslendirme kadrosu aynen bu oyuna taşındı ve konsollarımıza harika bir Türkçe Dublajlı oyun geldi. PS3 ve PS Vita versiyonlarının devamı niteliğinde olmayan, başlı başına bir yapım olan Ratchet & Clank oyunu yetişkinlerin bile etkilenebileceği bir deneyim olarak göze çarpıyor. Ayrıca biz Playstation 1 oyuncuları için de Crash isimli tilkiyi de anımsatıyor oyun.

1. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu

Uncharted 4 Bir Hırsızın Sonu

Geldik belki de Playstation 4’ü alma sebebi olabilecek en sağlam yapıma. Sadece Türkçe dublajlı oyunlar arasında değil, tüm hikaye odaklı macera oyunlarına örnek oluşturacak esere. Farkındaysanız oyun demeye dilim varmıyor bile. 17 saatte hikaye modunu bitirmiş olsam da, gelmiş geçmiş en iyi sinematiklere sahip, en iyi seslendirmeye sahip ve en iyi senaryoya sahip oyun diyebilirim. Ayrıca yaklaşık bir 10 saat daha ekstraları açarak oynamışlığım var. Odanızın ışıklarını kapatın ve güneşin doğuşuna şahit olun. Oyun 4K ve HDR10 desteği ile gelmiş geçmiş en iyi grafiklerden birisini sunuyor. Devamı gelecek mi, gelmeyecek mi bilinmiyor. Oyunun sonunda (SPOILER ALERT) kızımızın karıştırdığı fotoğrafların yarısını serinin önceki oyunlarından hatırlıyoruz. Ancak geri kalan yarısında bilmediğimiz tonlarca hikaye var. Mesela mutlu sonlu bir kaç fotoğraf… Ayrıca o meşhur aşk üçgeniyle alakalı da bir şeyler gelebilir. (SPOILER ALERT BİTTİ)

Ek bilgi olarak, Uncharted 4 oyunu o kadar yerelleştirildi ki, A Thief’s End ismini bile kullanmadan direkt Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu olarak konsollarımıza geldi. Online moduna da sahip oyunu listemizdeki en iyi Türkçe Dublajlı oyun olarak seçsem itiraz olmaz herhalde…

Etiketler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı