Seyahat

Türkiye’nin En Beğenilen 10 Oteli

Bugün Tripadvisor ve Booking gibi sitelerden en iyi otelleri derledim. Türkiye'nin En İyi Otelleri ve beğenilenlerini bu yazımda aktarıyorum. Ayrıca sıralama, alınan ödüllerle doğrudan ilişkili olduğundan hiç bir şekilde müdahale etmedim.

Her yıl, milyonlarca gezgin tarafından Tripadvisor üzerinden ve bu şirketin entegre olarak çalıştığı Booking gibi sitelerden alınıp analiz edilen yorumlarla Travelers’ Choice yani Gezginlerin Seçimi ödülleri veriliyor. Bu sene de en iyiler belirlendi. Türkiye’nin En İyi Otelleri bakalım nelermiş diyerekten, ben de sizin için Türkiye’nin En İyi Otelleri derlemesi ve bu otellerin hangi özellikleriyle o sırada olduğunu, hangi özelliklerinin eleştirilere maruz kaldığını, hangi özelliklerinin beğenildiğini araştırıp analiz ettim. Gelin birlikte inceleyelim. Ayrıca 2 kişi 1 gece konaklama ücretlerine de değineceğim.

10. TUI Sensimar Andız by Barut Hotels

TUI Sensimar Andız by Barut Hotels

Gezginlerin %85 civarının “Mükemmel” olarak nitelendirdiği otel sadece ilk 4 ayda binlerce rezervasyon almış. Side mevkisinde bulunan otel özellikle romantik konseptiyle ön plana çıkıyor. Ziyaretçilerin en çok beğendiği nokta sakinliği olmuş. Konsept olarak ve dizayn olarak da gayet şık olduğunu söylüyorlar. Misafirlerin genelde İskandinav ve Orta Avrupa kökenli olduğunu yazmışlar, dolayısıyla kalitesiz bir müşteri profili de bulunmuyor. Yorumlarda en çok memnuniyetini balayı çiftleri bildirmiş. Buradan bile müşteri profilini ve otelin temasını analiz edebiliyoruz. Sakin, kafa dinlemeye müsait, romantik bir otel anlayacağınız.

Beğenilmeyen noktalarında ise deniz konusu, yemek konusu ve eşya konusu bulunuyor. Bir çok insan denizin dışarıda olması ve gereken özenin gösterilmemesinden bahsetmiş. Örneğin denize gidildiğinde dönüşte problem olduğunu, plaj operasyonunun yetersiz olduğu konusunda yakınmışlar. Yemek konusunda da döneme bağlı olarak yetersiz ve kalitesiz olarak bir çok gezgin tarafından not düşülmüş. Yine otelin biraz yenilenmeye ihtiyacı olduğunu da savunanlar var.

Fiyat olarak da giriş-orta arası bir segment diyebiliriz. ETS Tur fiyatları 300 TL civarından başlamakta.

9. Yaşmak Sultan Hotel

Yaşmak Sultan Otel

Özellikle hamamının tam puan aldığı, personelinin güler yüzü ile tercih sebebi olduğu 4 yıldızlı bir otel olan Yaşmak Sultan, %83 oranında “Mükemmel” derecelendirmeye sahip. İstanbul lokasyonlu otel Osmanlı konseptinde hizmet sunmakta. Hamamının ünü ülke sınırlarını aşmış durumda. Yorumlara baktığımızda en çok beğenilen noktalarının hamamı, ulaşım kolaylığı, konsepti ve manzarası olduğunu görüyoruz. Hizmet kalitesi de oldukça beğenilmiş.

Butik otel konseptinde fakat 4 yıldızlı derecelendirmesi bulunan otelin beğenilmeyen fazla bir yanı yok. Şehir oteli sıfatını taşıdığı için beklentileri bu yönde tutmakta fayda var. Dolayısıyla hem yurt dışı kaynaklı turistlere hem de iş seyahatlerine eşlik edebilecek bir otel. Yine organizasyonlara da ev sahipliği yapabiliyormuş. Örneğin gelin hamamı konseptli etkinlikleri ile baya bir beğeni toplamış. Müşteri profili olarak da yurt dışı turist ağırlıklı diyebiliriz. Fiyat olarak yine giriş-orta arası bir segmentte bulunan otel dönemine göre 200 TL ile 300 TL arası rezervasyon almakta.

8. Neorion Otel

Neorion Otel

Bir başka şehir oteli. Yine tarihi yarımadada bulunan bu otel, lokasyonuyla ön plana çıkanlardan. Turistik yerlere yürüme mesafesinde olan otel yerli ve yabancı turistler tarafından %89 oranında “Mükemmel” olarak değerlendirilmiş.

En çok beğenilen noktası konumu ve personeli olan otelin neredeyse her 10 müşterisinden 9’u resepsiyon ve diğer personellerin güler yüzlü oluşundan bahsetmiş. Mükemmel bir manzaraya sahip otelin havuzu ve restoranı da bulunmakta. Bir kaç ufak şehir gürültüsü odanızın içerisinde şeklinde yorum olsa da zaten konumu ve edindiği amaç doğrultusunda çok da mühim olmayan detaylar diyebilirim. Neticede buraya gelen misafir zaten yatak kahvaltı ve şehri keşfetme amaçları doğrultusunda konaklama yapmakta. Müşteri profili olarak yine ağırlıklı yabancı turist ve iş seyahati olduğunu da söyleyeyim.

Yine Osmanlı konseptini tema olarak almış bir şehir oteli olarak beğenilmeyen yanı neredeyse bulunmuyor. Dolayısıyla da yerini ve sırasını hakketmiş gözüküyor. Fiyat aralığı giriş-orta arası segmentte. 250 TL ile 350 TL arası değişmekte.

7. Elite World Marmaris Hotel

Elite World Marmaris

Marmaris lokasyonlu orta segment bir tatil temalı otel olan Elite World, plajı ve deniz manzarası ile öne çıkmakta. Ağırlıklı olarak yerli turistin konakladığı otelde açık havuz, sauna ve buhar odası gibi klasik tatil öğeleri yer almakta. Gezgin yorumlarına göz attığımızda sakinliği, personelin güler yüzlülüğü ve temizliği ön plana çıkmış. Deniz ve plajından da memnuniyet iyi durumda. %76 oranında “Mükemmel” olarak değerlendirilen oteli beğenmeyenler ise yemek çeşitliliğinin az olduğu konusuna vurgu yapmışlar.

Havalimanına olan uzaklığının 90 km civarında olması da bir başka olumsuz yanı. Bunun dışında hizmet memnuniyeti mükemmele yakın değerlendirilmiş. Fiyat aralığı olarak 250 TL ile 750 TL arası dönemine ve oda tipine göre değişmekte.

6. Hotel Sultania

Hotel Sultania

Yine Osmanlı temalı, yine tarihi yarımadada yer alan bir otel. 42 odalı otelin %86 oranında “Mükemmel” değerlendirmesine sahip olduğunu görmekteyiz. Fakat önceki Osmanlı temalı otellere göre dekorasyon ciddi anlamda kaliteli ve özenilmiş gözükmekte. Yine ağırlıklı yabancı turist ve iş seyahati yapan müşterileriyle kendisine profil oluşturmuş otel hem de romantik konsepte de uygun.

En çok konumunun ve dekorasyonunun beğenildiği otelde olumsuz yorum neredeyse yok. Sadece bir kaç gezgin “banyodan kötü koku geliyordu” şeklinde yorum yapmış fakat otel muhtemelen bu problemi ortadan kaldırmıştır. Giriş-orta arası bir segmentte olan otel 200 TL ile 350 TL arasında fiyatlandırmaya sahip.

5. Kayakapi Premium Caves

Kayakapi Premium Caves

Ürgüp lokasyonlu tam bir turistik otel olan Kayakapi Premium Caves, mağara oda konseptiyle turistlerin ilgisini çekmekte. Suitlerin de yer aldığı otel hem yerli hem yabancı turistlere hizmet veriyor. Otelde açık ve kapalı yüzme havuzları, restoranlar ve sauna gibi bir çok olanak bulunuyor. Bir çok dizi, film ve etkinliğe de ev sahipliği yaptığını belirtmeliyim.

Otel, müşterilerinden %91 oranında “Mükemmel” olarak değerlendirme ve olumlu yorum almış. Otelin mimarisi, çalışanların ilgisi, temizliği, yemekleri ve bir çok noktası beğenilen tarafları içerisinde. Beğenilmeyen şey neredeyse yok. Olumsuz puanları genelde “minibar ücretsiz olmalıydı” şeklinde aslında olumsuz yorum olarak değil öneri olarak değerlendireceğimiz şeylerden almışlar.

Fiyat politikası olarak üst segmente hitap eden otel genelde sezonuna ve oda tipine göre 450 TL ile 3.200 TL arası fiyatlandırmaya sahip.

4. Sirkeci Mansion

Sirkeci Mansion

Tarihi yarımadada yer alan ve yine Osmanlı mimarisi ile dekorasyonunda tasarlanmış bir otel olan Sirkeci Mansion, %87 oranında “Mükemmel” değerlendirmesine sahip. Müşteri profili ağırlıklı yabancı turistlerden ve iş seyahati yapan gezginlerden oluşmakta. Sirkeci Mansion çeşitli kuruluşlar tarafından daha önce de bir çok kez ödüllendirilmiş.

Konumu en çok beğenilen noktası. Havuz, fitness center ve restoran gibi olanaklara sahip otel ağırlıklı olarak uygun fiyatı nedeniyle de tercih edilmiş. Dönemine göre 180 TL ile 540 TL arası değişmekte olan oda fiyatlarına kahvaltı da dahil.

3. Levni Hotel & Spa

Levni Hotel & Spa

Tarihi yarımadada bulunan bu kez lüks dekorasyonu ve yapısıyla Levni Hotel & Spa üçüncü sırayı alıyor. %84 oranında “Mükemmel” olarak puanlanmış otelde yok yok. Spa merkezi, havuz ve masaj olanakları, saunası, restoranı ve spor salonu bulunan oteli gezginlerin en çok tercih etmesinin sebebi konforu olarak ön plana çıkıyor.

En beğenilen noktalarından birisi de konumu. Bir çok turistik mekana 3 ile 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel, toplu taşıma olanaklarına da sahip. 75 odasıyla diğer otellere göre oldukça büyük olan Levni Hotel & Spa, sadece turistik otel ve şehir oteli olarak değil Spa oteli olarak da tam bir kaçamak durağı.

Fiyat olarak 320 TL ile 550 TL arasında hizmet vermekteler.

2. Hotel Amira Istanbul

Hotel Amira Istanbul

İstanbul otelleriyle dolu olan listemizin ikinci sırasını yine bir butik otel alıyor. Kahvaltı sunumları, personelin güler yüzlülüğü ve hizmette sınır tanımamaları onları en çok beğenilen İstanbul oteli yapmış. %89 oranında “Mükemmel” olarak değerlendirilmiş otel konumu ve manzarası ile ön plana çıkıyor. Yerli ve yabancı turistlere hitap eden otelde balayı çiftleri de düşünülmüş.

Fiyat aralığı olarak giriş-orta arası bir segmentte olan otel gecelik 400 TL ile 500 TL arası değişen ücretler talep etmekte.

1. Sarpedor Butik Otel & Spa

Sarpedor Butik Otel & Spa

Geldik zirveye. Bodrum Torba mevkiinde bulunan butik yaz konseptli otel denize tamamen sıfır. En çok beğenilen noktası denizi olmuş. Spa, sauna, havuz ve masaj gibi imkanların bulunduğu bu butik otel %86 oranında “Mükemmel” olarak puanlanmış. Doğası ve sessizliği de kafa dinlemek isteyenlerin tercihi olmuş.

Fiyat aralığı oldukça geniş. Bu yüzden önceden oteli arayıp bilgi almak gerekiyor.

Türkiye’nin En İyi Otelleri bu şekilde seçilmiş. Dilerseniz İstanbul’dan En Ucuz Uçuş Rotaları isimli yazıma da göz atabilirsiniz.

0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu