Alışveriş

Ucuza Oyuncu Bilgisayarı Toplamak

Ucuza oyuncu bilgisayarı toplamak ya da ucuz oyuncu bilgisayarı satın almak için gerekli her şeyi bu blog yazısında bulabilirsiniz...

Alışveriş kategorisine de el attım sonunda. Ucuza oyuncu bilgisayarı nasıl toplanır, nelere dikkat edilmelidir gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz bir blog yazısı hazırladım, iyi okumalar.

İhtiyaçlarınızı belirleyin

Oyuncu bilgisayarı desek de, asıl ihtiyacınız olan oyun tipine ve ek ihtiyaçlarınıza yönelik bir bilgisayar toplamanız önemli. Örneğin ben e-spor ağırlıklı oyunları oynayacağım diyorsanız iyi bir anakart, ssd, yüksek performanslı bir monitör ve en iyi oyuncu ekipmanları sizin ihtiyaç listeniz olacaktır. Ancak ben tek kişilik kaliteli oyunları oynayacağım diyorsanız daha kaliteli oyunlarda yüksek kare hızları alabileceğiniz bir ekran kartı, o ekran kartını en iyi şekilde taşıyabilecek bir işlemci ve yüksek hıza sahip belleklere ihtiyacınız olacak. Ayrıca yüksek kapasiteli hybrid ya da ssd sabit diskler gerekiyor.

Ben sadece oyun oynamayacağım, oyun videoları çekeceğim diyorsanız işlemci tarafını daha da arttırmanız gerekiyor. Yine aynı şekilde oyunlar için canlı yayın yapacağım diyorsanız daha yüksek bir işlemci ve daha kaliteli bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

Hazır oyuncu bilgisayarı mı?

Hayır asla bulaşmayın. Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleme kısmını geçirdikten sonra listenizi bir fiyatlandırın. Amazon gibi uluslararası satıcılardan ya da ülkemizdeki Vatan, Inventus, Hepsiburada gibi e-ticaret platformlarından fiyat listesi çıkartın. Sonrasında hazır oyuncu bilgisayarlarına bakın ve bu hazırladığınız fiyat listesini karşılaştırın. Bazen bu hazır oyuncu bilgisayarı satan şirketler, yaptıkları anlaşmalardan ötürü daha uyguna bir set up yapabiliyorlar. Ancak istisnalar dışında elinizdeki listeden daha pahalıya ve daha düşük markalı donanımlara sahip oluyorlar.

Mutlaka yardım alın

Özellikle Donanımhaber Forum tarafında bilgili bir çok arkadaş var. Hem sistem tavsiyelerinde bulunuyorlar, hem de sorduğunuz sorulara çok hızlı ve çok ayrıntılı şekilde yanıt verebiliyorlar. Sisteminizi hazırlayıp fiyat aldıktan sonra, son rütuşlar için de çevrenize mutlaka danışabilirsiniz. Örneğin ekran kartının saat hızları, işlerinizde ne kadar etki edecek gibi sorular sorabilirsiniz.

Özet olarak oyuncu bilgisayarı toplamak zor ama keyifli bir iş. Bunu yaparken belki de en önemli şey ihtiyaçlarınızın bilinmesi. Hiç bir zaman Twitch platformunda yayın yapmayacaksanız, yüksek işlem gücü kapasitesine sahip bir bilgisayar toplamak son derece akıl dışı olacaktır. Üstelik dolar yükseklerde gezerken, mümkün olduğunca fiyat tarafını kısmaya özen gösterin derim ben. Herkese iyi günler, iyi oyunlar!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu