Ürün İncelemeleri

VPRO V25s Gaming Mouse İncelemesi

VPRO'nun orta segmentteki tasarım harikası VPRO V25s Gaming Mouse incelemesi ile sizlerleyim. Alınır mı? Olumlu ve olumsuz yönleri neler?

Selamlar! VPRO markasına ait ürünlerin incelemesine devam ediyorum. Hatırlarsanız daha önce üst sınıf bir gaming mouse olan VPRO V280 İncelemesi gerçekleştirmiştim. Şimdi de sırada VPRO’nun orta segmentteki tasarım harikası VPRO V25s Gaming Mouse var!

VPRO V25s kutu açılışı

VPRO bu kutu işini biliyor. V25s gerek kutu tasarımı, gerek kutu içeriği olarak oldukça kaliteli ve dolu dolu bir şekilde karşımızda!

VPRO V25s Kutusu

VPRO V25s, kutu içerisine asla zarar görmeyecek şekilde ve özenle yerleştirilmiş. İçerisinden hızlı başlangıç kılavuzu, garanti belgesi ve ürünün kendisi çıkıyor. Kutuyu açar açmaz ilk ilgimi çeken şey, altın kaplama USB ucunun dahi özel kapak ile saklanması oldu. VPRO V25s, VPRO V280’deki gibi ön tarafında açılır kapak ve şeffaf pencere gibi detaylar bulunmasa da, bir oyuncunun ilgisini kesinlikle çekebilecek düzeyde tasarıma sahip.

VPRO V25s Kutu İçeriği

VPRO V25s özellikleri, olumlu ve olumsuz yönleri

VPRO by Rapoo hakkında daha önce diğer inceleme yazısında uzunca bir açıklama yapmıştım. Öncelikle marka gerçekten F/P odaklı ve bu noktada da oldukça başarılı. VPRO V25s özellikleri aşağıda maddeler halinde mevcut.

 • Ergonomik, kullanışlı tasarım
 • Ayarlanabilir 7000 DPI oyun sensörü
 • 5300 FPS görüntü işleme hızı
 • 80 inç / sn izleme (tracking) hızı
 • 20G’ye kadar hızlanma
 • 1000 Hz’ye kadar USB seçme oranı
 • 5 adet programlanabilir fare tuşu
 • 16 milyon renk ve APM (Dakika Başına Aksiyon) modu ile çok renkli arka aydınlatma sistemi
 • Dahili Bellek

Şimdi tabi ki olumlu taraflarıyla başlayacağım! 120 TL civarında bir gaming mouse düşünün; bu gaming mouse 7000 DPI çözünürlükte optik sensöre sahip olsun, tam gövde RGB LED aydınlatması olsun, bu RGB aydınlatma animasyon ve efekt desteklesin, hatta el yakınlık sensörü ile yanıp sönebilsin, üzerine bir de dahili belleği ve yazılım desteği olsun! İmkansız gibi gözükse de VPRO V25s bunu ziyadesiyle başarmış. Olumsuz yönleri mi? Tabi ki yok…

VPRO V25s Gaming Mouse

VPRO V25s yorumları

VPRO son derece başarılı bir ürüne imza atmış. Hatta -abartmıyorum- gaming mouse kategorisindeki en iyi F/P ürüne sahipler. Bu da VPRO V25s tabi ki. Kesinlikle alınabilecek, zevkle kullanılabilecek bir ürün. Malzeme kalitesi çok yüksek ve terletmeyen bir yapıya sahip. Skatezleri her türlü mousepad yüzeyinde iş yapıyor. Umarım inceleme yazım hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki oyuncu ekipmanı incelemesinde görüşmek üzere, hoşçakalın!

İnceleme Puanı

Performans - 91%
Kalite - 78%
Tasarım - 83%
Fiyat - 87%

85%

Puan

Harika RGB tasarımı ve fiyat/performans oranı ile gönülleri fethetmeye hazır! Yüksek DPI, ergonomik tasarım ve ışıltılı gövdesi en büyük avantajı.

12 Yorum

 1. Rampage Shine modelini inceleme fırsatınız oldu mu ? Olduysa V25s- Shine ikilisinden hangisini önerirsiniz ? Açıkçası el terletmeyen bir mouse a ihtiyacım var öneriniz varsa yazarsanız çok memnun olurum.

  1. İkisinin de dış malzemesi aynı yapıda. İkisi de giriş-orta seviyesi markaların üst seviye modelleri. Optik tarafındaki farklar, doğrudan kullanımınıza etki etmeyecektir. Tasarımsal ufak farklar dışında herhangi kayda değer bir farkları bulunmuyor. Hangisinin tasarımı hoşunuza giderse onu alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu