Günlük İçerikler

Yaşam Alanım ve Ekipmanlarım

Bugün metin tabanlı youtube gibi oda blogu çekiyorum. Pardon yazıyorum demek istedim. Yaşam alanıma hoşgeldiniz! Odam ve ekipmanlarım sizin için yazdım.

Blog açacağım diyip çaktırmadan metin tabanlı Youtube açmışım. Bunu ilk bana bir okurum “Her gün 1 içerik ne o. çocuğu youtube mu bura” demesiyle anladım. Sonunda Ev vlogu ve ekipmanlarım da geldi!

Merhaba arkadaşlar ben Burak. Bugün sizlerle oda ve ekipman “b”logu çekeceğim! Şaka bir yana gerçekten daha önce bu Youtube ve Twitch işlerine bulaşmış birisi olarak nsan karşısındaki içerik üreticisinin nasıl ve ne şartlarda o içerikleri ürettiğini bilmek ister. Bana da hem yaşam alanım ile ilgili, hem de ekipmanlarımla ilgili bir kaç soru geldi. Size biraz nasıl bir ortamda yaşadığımdan ve buraya yazı girdiğimden bahsedeceğim.

İlgili Blog İçerikleri

Uzunca bir süredir tek başıma yaşamaktayım. 1+1 tipte bir dairede oturuyorum. Salonu genelde televizyon izleme, arkadaşım gelirse oturup bir kahve içme ve masaüstü performans isteyen oyunlar için kullanıyorum. Genel yaşam alanım yani. Yatak odamda asıl kullanım amaçlarının yanında, dizüstü bilgisayarda blog okumak ve kendi blog’uma içerikler üretmek için kullanıyorum. Yakın zamanda güzel bir düzen gelecek eve.

Ekipman olarak çok şey kullanıyorum aslında. Masaüstü bilgisayarım için Steelseries Apex klavye, Razer Mamba fare, Razer Goliathus Extended mousepad, Logitech G930 Kulaklık, AOC 24” Gaming Monitor bunlardan bazıları. Hepsini çeşitli indirimleri yakalayarak aldım. Örneğin şu 600’lere 700’lere satılan G930 kablosuz kulaklığı ben 190 TL gibi bir fiyata Amazon’dan almıştım. Yani hiç birşeye gereksiz para saçmadan, gerekli ekipmanları dizdim.

En önemli ekipmanım ise huzur verici özelliği bulunan Golden Retriver’ım 🙂

Şuan ilk ihtiyacım ikinci monitör gibi gözüküyor. Özellikle son zamanlarda iş yüküm bir hayli arttı ve tek monitöre pencere sıkıştırmaktan nefret eder hale geldim. Umarım en yakın zamanda halleder, bir de kutu açılış yazısı yazarım; zaten burayı Youtube’a çevirdim.

Gelelim hayatımı sürdürmemi sağlayan ana ekipmana. Kahve makinem kalp ben! Esse’nin otomatik filtre kahve makinesini kullanıyorum. Kahve benim için olmazsa olmaz deyimini bile aştığı için sanırım bilgisayarımdan daha çok seviyorum.

Bir odam ve ekipmanlarım hakkında “B”log da böylelikle sona eriyor, esenlikle kalın 🙂

0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir