Gezi Blogu

Yazın Gidebileceğiniz Ucuz Tatil Yerleri

Yazın Gidebileceğiniz Ucuz Tatil Yerleri'ni derledim. En uygun fiyatlı tatil için blog siteme göz atın. Diğer seyahat ve gezi içeriklerine de bakın...

Yazlar her zaman için hem talebin en fazla olduğu, hem de rekabetin en fazla olduğu mevsim. Biz talebin fazla olduğu bölgelerin dışına çıkacağız. Yazın gidebileceğiniz ucuz tatil yerleri’ni derledim…

1. Avşa Adası

Balıkesir’e bağlı Marmara Adalarından en turistik olanı. Ben ve ailem kendi yazlığımızda kalıyoruz. Fakat 26 yıllık deneyimimle rahatlıkla söyleyebilirim ki, eğer mesele denize girmek, güneşlenmek, yürüyüş yapmak, piknik yapmak gibi uygun aktivitelerse, kesinlikle tam aradığınız yer. 10’dan fazla koyu var ve adanın tüm çevresi doğal plajlarla kaplı.

İlgili Blog İçerikleri

Avşa Adası

Ucuz kısmı da şurası, pansiyonlar çok fazla. Rekabet inanılmaz düzeyde. Geceliği 30 TL’ye bile oda ve yatak bulmanız mümkün. Motel ve Otellere el uzattığınızda tabiki daha pahalı. Ancak Avşa gibi bir yerde hizmet beklememek daha mantıklı. Zira yemek servisi yerine adanın balık restoranları ve kumpircileri var, yine havuz ve fitness yerine deniz ve doğal parkurları var.

Ulaşım ise İstanbul’dan 3 saat 45 dk yolculukla deniz otobüsü ile sağlanıyor. Arabayla gelecekseniz, Tekirdağ, Silivri ve Erdek’ten feribotlar var.

2. Batum

Gürcistan’ın sahil kenti olan Batum da Ucuz Tatil Yerleri arasında kendine yer buluyor. Çünkü Karadeniz’in en güzel plajlarından birisine sahipler ve otellerin hizmet seviyesi fiyatına göre çok çok uygun düzeyde.

Batum

Ulaşım konusunda da Hopa olarak uçak biletinizi alırsanız çok daha uyguna gelecektir. Hopa olarak aldığınızda, ilk olarak Batum hava limanına gidiyorsunuz, oradan servisle Hopa’ya getiriliyorsunuz ve daha sonra tekrar Batum’a geçiyorsunuz. Eğer ben uğraşamam derseniz, doğrudan Batum’a bilet alabilirsiniz.

3. Kerpe

Doğa ile iç içe olmak isteyenler için Ucuz Tatil Yerleri arasında en uygun destinasyon. Burada konaklama ücreti bile vermeyebilirsiniz. Hem ücretli kamp alanları var -ki çok ucuz- hem de doğal alanlarda halka açık ücretsiz kamp yapabileceğiniz yerler var. Pansiyon ve motel alternatifleri de bulunuyor.

Kerpe

Denizi eğer Ağustos ayının başında gitmezseniz buz gibi oluyor. Pembe kayalıklardan atlamak ise heyecan arayanlar için iyi bir alternatif. Araba ya da otobüs+minibüs ile ulaşabilirsiniz.

4. Thassos

Yunanistan’ın en yeşil ve en uygun fiyatlı adalarından olan Thassos da listemde yer alıyor. Feribotla geçtiğinizde ve konaklamayı uygun tuttuğunuzda kişi başı günlük 100 TL’yi aşmayacaktır.

Thassos

Denize girmek, güneşlenmek ve doğa yürüyüşleri yapmak için birebir… Bu arada artık tur şirketleri de Thassos’u markaj altına almış durumda.

5. Mersin

Akdeniz’in en uzun plajlarına ev sahipliği yapan Mersin’i listeye almasam olmazdı. Tantuninin ana vatanı olan bu şehirde günlük bütçenizi uygun konaklama yerleri ve yemeklerle 60-70 TL’ye getirebilirsiniz.

Mersin

Deniz bisikleti kiralayarak Kız Kalesi’ne geçebilir, Susanoğlu ve Yapraklı Koy gibi plajlarda denize girebilirsiniz. Şehir kısmı ile iç içe olması tek kötü yanı diyebilirim. O yüzden mümkün olduğunca şehir dışı kesimleri tercih edin.

0%

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir