Girişimcilik

Yeni Mezunlar Tecrübelerini İfade Etmekte Zorlanıyor!

CV Hazırlamak, Yeni Mezun CV hazırlama gibi işleri yürüten KariyerProf ile bir rehber hazırladık. Mülakat teknikleri, gençlerin en büyük sorunları gibi konuları ele aldık.

Türkiye’de her yıl 1 milyonun üzerinde üniversite mezunu çıkıyor ama çoğu maalesef gerçek hayata hazır olmuyor. Bu hazırlıksızlık sadece staj ve iş hayatında değil; kendini ifade konusunda da var. Ayrıca CV hazırlamak gibi dertler de sarıyor gençlerin başını…

Teknoloji güzel bir şey ama üniversite öğrencileri hayatlarını sosyal medyada, konsol oyunlarında, televizyon karşında geçirdikçe maalesef bu hayata hazırlıksızlık devam edecek. Teknoloji, sosyal medya ve oyunlar elbette olacak ama bunun bir dengesi olmalı.

Peki bu yeni mezunlar bir işe girmek, gerçek hayata geçmek istediklerinde ne oluyor?

  • Tecrübe eksiği çıkıyor, iş verenler içi boş adayları almak istemiyor.
  • İfade sorunu çıkıyor… Yani bir görüşmeye gittiklerinde kendilerini anlatamıyorlar.
  • Sosyalleşme sorunu çıkıyor. Gene iş görüşmesine gittiklerinde nasıl davranacaklarını, nasıl ilişki kuracaklarını bilmiyorlar.
  • En kötüsü de, CV’leri bom boş oluyor.

Bu sıkıntıları kendiniz bazen atlatamayabiliyorsunuz. CV hazırlamak gibi dertlerin üstesinden bile gelseniz, doğru işler ve bağlantılara ulaşamıyor ya da mülakattan geçemeyebiliyorsunuz.

KariyerProf da tam burada devreye giriyor.

… ve çok daha fazlası KariyerProf da var.

KariyerProf kuruluş amacı da bu. İşe girmek, kariyerinde yükselmek isteyen Üniversite mezunlarına gerçek hayatta kullanabilecekleri, sonuç getiren içerikler ve eğitimler sağlamak.

KariyerProf içinde pek çok ücretsiz kaynak var. Yukarıda bağlantısını verdiğin CV nasıl hazırlanır rehberinden, ücretsiz online video eğitimlere kadar.

Ama asıl fark, profesyonelce hazırlanmış online eğitimlerde. Kurucusu bir üst düzey yönetici ve inanılmaz bir itina, kaliteyle sonuç getiren çözümler sunuyor.

Hatta programlarına kadar güveniyor ki 15 gün içinde koşulsuz iade garantisi de veriyor. Online eğitim sektöründe olmayan bir şey bu. Bugün Türkiye’de hiç kimse online eğitimi alıp seyreden birine iade yapmıyor. Alacağını aldın, öğrendin. İade yok sana diyor. KariyerProf öyle değil.

Öğrenmenin sonu yok. Bir işi yapmayı bilmiyorsan, bilenden öğrenmen ve uygulaman sana çok fayda sağlar. Hatalar yapmazsın, zaman ve para kaybetmezsin.

Eğer “özel sektörde” iş arayan bir yeni mezunsan ve işin doğrusunu öğrenip, zaman / para kaybetmeden bir an önce işe girmek istiyorsan, KairyerProf.com’u ziyaret etmeni öneririm. Diğer kariyer ve eğitim sitelerinden çok farklı.

CV hazırlamaktan, doğru işleri ve bağlantıları bulmaya, hatta simülasyonlarla mülakata hazırlanmaya kadar ihtiyacın olan her şey var içinde.

Kariyerinde başarılar dilerim.

4 Yorum

  1. güzel içerik eline koluna sağlık. senin sayende iş bulursam ilk maaşla baklava döktürüp göndericem sana seviliyorsun <3

  2. Mülakat teknikleri muazzam faydalı. Bir mülakatta sadece hal ve hareketlerinden dolayı elenenler var. Güzel bir içerik olmuş teşekkürler..

  3. Son zamanlarda internette gördüğüm en işe yarar içerik olmuş. Böyle sitelerin varlığını bildirerek bizlere ulaştırmanız ve rehber olmanız bu siteyi diğer tüm sitelerden farklı yapıyor 🙂 şahsım adına böyle içeriklerin devamının gelmesini bekliyorum

  4. İş bulmak ve ya para kazanmak aynı konu bu parayı nasıl kazanacağınızı oğrenmeniz için okul bittikten sonra diplomayla degıl öncelikle diplomasız para kazanmayı öğrenmek gerek yaptıgınız işin tüm kollarını yaşayarak öğrenmeniz deneyimlemeniz burdan mezun olacak tüm adaylara tek tavsiyem sadece okumayın aynı zamanda çalışmaları olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu