Hakkımda

Burayı okuduğuna göre muhtemelen beni az buçuk tanımışsındır. Ama şöyle CV havasından uzak bir geçmiş ile başlayayım anlatmaya… Bu arada özet geç dersen en alta attım 🙂

Yazmayı seven bir insanım. 2000’li yıllar henüz gelmemişken sitemynet kullanarak utanç duyacağım güllü emojili gif’ler ile süslü siteler kurup burada renki ekranlı telefonları filan inceleyen ve bundan zevk alan bir çocuktum. Devir değişti. Şimdilerde 28’inci yaş günüme hazırlanıyorum.

Anlatmak, eleştirmek istediğim şeyler oldu. Bunu da ilk olarak 2012 yılında oyun haberleri yapan bir site kurarak gerçekleştirdim. Hem güncel oyun haberlerini yazıyor, hem de eleştirel köşe yazıları yayınlıyordum. Burada bir çok güzel arkadaş ve referans edinip projeyi sonlandırdım.

E-Spor’a 1 sene sonrası girdim. Kurucusu olduğum ve menajerlik işlerini yürüttüğüm League of Legends takımı ile “Şampiyonluk Aşaması”nda Türkiye 2’nciliği gördüm. Keyfini çıkardıktan sonra bu sektöre de yol verdim.

Bir süredir firmalara ve web sitelerine danışmanlık hizmeti vermekteyim. Makale yazımından tutun da kurumsal kimlik çalışmalarına kadar. Buradaki en önemli kıstasım oyun sektörünün içinden bir firma olması.

Bunun dışında hobi tadında oyun geliştirme taraflarıyla da ilgileniyorum. Kendin pişir, kendin ye gibi birşeyler oluyor genelde. Yani özet olarak sadece ben oynuyorum. Mobil sektöre de bir adet LOLTEST App bıraktık arkadaşımla. Başarılı da sayılır, keza bir ayda 10 bini geçti indirmesi. Ancak vaktimiz olmadığından sonlandırdık. Yakın zamanda daha fazla sarmayı planlıyorum bu oyun geliştirme kısmına, şimdilik buraya bir virgül koyayım.

Sıkıcı bölümü geçtikten sonra sosyal hayatta Burak kimdir ondan bahsedeyim. 27 yaşında, dünyalar tatlısı bir köpeğe sahip, gezmeyi, keşfetmeyi ve en önemlisi yazmayı seven bir insanım. Kahveyle çalışan bir bünyem olduğunu da belirteyim, olur da bir gün kendime bir sponsor alırsam kesinlikle bu bir kahve firması olur.

Filmlerdeki dizilerdeki klasik sabah kalk, kahve makinesinin tuşuna bas, e-postalarına bak, gündeme göz at, dışarı çık hayatı benim de rutinim olmuş haberim yok.

Mevcut durumda E-GameShop isimli firmanın genel müdürlüğünü yürütmekteyim. İstanbul ofisimde 4 personelim ile birlikte hem blog, içerik ve proje işlerimi yürütüyorum; hem de E-GameShop’un içerik ve e-ticaret işlerini.

Daha fazla merak ettiğin bir şey varsa mutlaka benimle iletişim ya da iş birliği sayfasından ulaş. Şimdilik görüşmek üzere!