Hakkımda

Burayı okuduğuna göre muhtemelen beni az buçuk tanımışsındır. Ama şöyle CV havasından uzak bir geçmiş ile başlayayım anlatmaya… Bu arada özet geç dersen en alta attım 🙂

Yazmayı seven bir insanım. 2000’li yıllar henüz gelmemişken sitemynet kullanarak utanç duyacağım güllü emojili gif’ler ile süslü siteler kurup burada renki ekranlı telefonları filan inceleyen ve bundan zevk alan bir çocuktum. Devir değişti. Anlatmak, eleştirmek istediğim şeyler oldu. Bunu da ilk olarak 2012 yılında oyun haberleri yapan bir site kurarak gerçekleştirdim. Hem güncel oyun haberlerini yazıyor, hem de eleştirel köşe yazıları yayınlıyordum. Burada bir çok güzel arkadaş edinip projeyi sonlandırdım.

E-Spor’a 1 sene sonrası girdim. Kurduğum League of Legends takımı ile Şampiyonluk Aşaması’nda Türkiye 2’nciliği gördüm. Keyfini çıkardıktan sonra bu sektöre de yol verdim.

Bir süredir firmalara ve web sitelerine danışmanlık hizmeti vermekteyim. Makale yazımından tutun da kurumsal kimlik çalışmalarına kadar. Buradaki en önemli kıstasım oyun sektörünün içinden bir firma olması.

Bunun dışında hobi tadında oyun geliştirme taraflarıyla da ilgileniyorum. Kendin pişir, kendin ye gibi birşeyler oluyor genelde. Yani özet olarak sadece ben oynuyorum. Mobil sektöre de bir adet LOLTEST App bıraktık arkadaşımla. Başarılı da sayılır, keza bir ayda 10 bini geçti indirmesi. Yakın zamanda daha fazla sarmayı planlıyorum bu oyun geliştirme kısmına, şimdilik buraya bir virgül koyayım.

Makine mühendisi adayıyım. Üniversite hayatım sıkıntılı geçiyor, sonuna yaklaştım sayılır. Ne olduğumun ve yaptığımın farkındayım fakat insanların fikirlerine, düşüncelerine de önem verildiği bir dünyada yaşamak isterdim. En azından kişisel gelişim adı altında kendimi fikir yapısı, yabancı dil, dünyada ne olup bittiğinden haberdar edip geliştirdiğimi düşünüyorum. Avrupa yaşamını görmüş, insanların insana saygı duymasının ne demek olduğunu bilen bir insanım. Açıkçası bir Avrupa vatandaşından fikir ve düşünce yapısı olarak farkım olmadığını düşünüyorum. Bunları da bloglarımda sizlerle sık sık paylaşacağım.

Sıkıcı bölümü geçtikten sonra sosyal hayatta Burak kimdir ondan bahsedeyim. 27 yaşında, dünyalar tatlısı bir köpeğe sahip, gezmeyi, keşfetmeyi ve en önemlisi yazmayı seven bir insanım. Kahveyle çalışan bir bünyem olduğunu da belirteyim, olur da bir gün kendime bir sponsor alırsam kesinlikle bu bir kahve firması olur.

Filmlerdeki dizilerdeki klasik sabah kalk, kahve makinesinin tuşuna bas, e-postalarına bak, gündeme göz at, dışarı çık hayatı benim de rutinim olmuş haberim yok.

Hakkımda yazısı en sevmediğim şey, o yüzden benimle tanışarak beni tanıyabilirsin. Nereden mi, e-posta ile ya da sosyal medya vasıtasıyla.

 

Close
Close