Hakkımda

Merhabalar ben Burak,

Türkiye’nin yeni medyada yakaladığı enerji ile birlikte artan içerik talebine uygun olarak gençlerin yoğun ilgisinin olduğu Youtube, E-Spor, Oyun, Alışveriş ve yeni nesil Girişimcilik gibi konularda ürettiğim içerikler, yönettiğim projeler ve verdiğim danışmanlık hizmetleri ile iş hayatıma başladım

Sektöre hakim olmak adına haber ve e-spor taraflarından sonra markalarla viral içerikler için bir platformun, oyun geliştiriciliği için 2 mobil platform ile 1 tarayıcı tabanlı oyunun, Youtube tarafı için içerik üreten bir ekibin parçası olarak kendimi olabildiğince geliştirdim. Girişimcilik için bir çok seminere, toplantıya ve görüşmelere dahil oldum. Ardından 2017 yılının yazında bu blog sitesini açtım. Bu siteyi aktif ederek ve güncel tutarak interaktif bir CV olarak kullanmak istedim. Ayrıca Genç Girişimci gibi çeşitli dergilere ve Hürriyet gibi çeşitli gazetelere de içerik ürettim.

E-ticarete giriş

Profesyonel iş hayatına 4K Metal çatısı altında stajyer olarak başladım. Ardından 1 sene freelance olarak, 9 ay profesyonel olarak E-GameShop’ta çalıştım. Şu anda ise Itopya ailesinin bir parçasıyım.

Bir e-ticaret sitesinin tüm ana ve dolaylı işlerinde bilgi sahibiyim. E-ticaret sitesine ait ürün kartlarının açılması, api entegrasyonlarının sağlanması, banner ve görsel işlerin tasarlanması, arama motoru optimizasyonunun sağlanması, sosyal medya içeriklerinin üretimi ve geliştirilmesi, çağrı merkezinin kurulması ve müşteri memnuniyeti operasyonlarının geliştirilmesi, ürün açıklamalarının yazımı ve kontrolü, sayfa ve ürün düzeyinde html içeriklerin üretimi, Google servislerinin kullanımı ile SEO & SEM özelleştirmelerinin sağlanması gibi bir çok işi gerçekleştirebiliyorum. Ayrıca e-ticaret ile ilgili personellerin işe alınması, eğitimlerinin verilmesi, yönetilmesi ve performans ölçümünün yapılması konularında çalışabiliyorum. Opencart ve WooCommerce gibi hazır CMS’lerde, Ticimax ve Treegroup gibi hazır yazılımlarda ve çeşitli entegrasyon programlarında bilgi birikimine sahibim.

Haziran 2019 / Halen Çalışıyor – Itopya

Türkiye’nin en büyük donanım ve gaming firmalarından Itopya’nın arama motoru optimizasyonunu geliştirmek, sosyal medya ve arama motoru varlıklarının yönetimini sağlamak, çağrı merkezi ve e-posta destek hizmetlerinin kurulması/geliştirilmesi, html içeriklerin üretimi, dijital pazarlama konusunda geliştirmelerin sağlanması, banner ve kategori yönetimi, yazılım ekibi ile koordinasyonun sağlanması gibi görevler almaktayım.

Haziran 2018 / Mart 2019 – E-GameShop

E-GameShop İstanbul ofisinin yönetiminin sağlanması, mülakatların gerçekleştirilmesi, Ticimax yapısına geçişte personel eğitimlerinin verilmesi, e-ticaret ürün girişi sürecinin yönetilmesi, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve SEM işleri, marka bazlı pazarlama görüşmelerinin gerçekleştirilmesi, tasarım işleri, içerik desteği ve genel organizasyonların gerçekleştirilmesi.

Eylül 2017 / Haziran 2018 – E-GameShop

Freelancer olarak ürün girişlerinin sağlanması, e-ticaret bannerlarının hazırlanması ve Google servislerinin yönetimi gibi sorumlulukları üstlendim. Daha sonra İstanbul ofisinde yönetici olarak işe başladım.

Benimle iş birliği yapmak, danışmanlık hizmeti almak ya da ürünlerinizin tanıtımını yaptırmak için iş birliği sayfasını ziyaret edebilir, PDF formatında CV’mi isteyebilirsiniz.