Voyage Belek Golf & Spa, 2019 yılında gerçekleşen yenilemenin ardından hızla üst sıralara tırmanan, herkesin favorisine eklediği, televizyon reklamlarında denk geldiği ve çocukların hayalini süslediği otel olarak göze çarpıyor.

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek mevkiinde yer alan otel, Maxx Royal Belek ve Adam&Eve Belek otellerine komşu olarak denize sıfır konumda yer alıyor. Otel hakkında genel bilgiler, yorumlarım ve birbirinden güzel fotoğrafları bu blog yazısı içerisinde bulabilirsiniz.

Voyage Otelleri Hakkında Genel Bilgiler

Voyage, kuruluşu 1994 yılına dayanan ve ETS Grup bünyesinde yer alan otel zinciridir. Maxx Royal, ETS Tur, Odamax gibi bir çok markayla aynı çatıyı paylaşan Voyage Hotels’in 2021 itibariyle 6 adet oteli bulunuyor. ETS Grup bünyesinde yer alan tüm oteller şu şekilde:

 • Voyage Belek Golf & Spa
 • Voyage Sorgun
 • Voyage Torba
 • Voyage Bodrum
 • Voyage Göltürkbükü
 • Voyage Türkbükü
 • Maxx Royal Belek
 • Maxx Royal Kemer

Voyage Belek Golf & Spa Hakkında Genel Bilgiler

Voyage Belek, geniş açık alanları, eşsiz kumsalı, tabanı kum denizi, yetişkinlere özel alanları ve tabi ki Voyage kalitesindeki yemekleriyle oldukça hoşuma giden bir otel oldu. Ancak önce otelin geçmişinden başlamak istiyorum.

Otel aslında Club Voyage Belek adıyla 2007 yılında inşaa edilmiş. ETS’nin Voyage markasına yatırım yapmasıyla birlikte epey popüler olmuş. Yıllara meydan okuyamayan otel en sonunda yenilenme ihtiyacı duymuş.

Voyage Belek, daha önce de bahsetmiş olduğum yenileme ile bambaşka bir hüviyete bürünmüş durumda. Bahsettiğim yenileme normal bir yenileme değil; zira oteli resmen yıkıp baştan yapmışlar.

Voyage Belek İnşaatı

Tesise Yapılan Ek Bölümler (Kaynak: https://sarilar-insaat.com)

Yenilenme esnasında otelin tüm kapalı mekanları, sadece kabası kalacak şekilde bırakılarak sil baştan yapılmış. Aynı zamanda açık alanları ise yeniden tasarlanmış ve sadece peyzaj olarak değil, açık kafe, açık ana restoran, açık alan barları ve disco alanı da tamamen yeniden inşaa edilmiş.

Voyage Belek Yenilenme 2019

Voyage Belek 2019’daki Yenilenme (Kaynak: https://sarilar-insaat.com)

Yenilenme projesi yaklaşık 5 ay sürmüş ve bu yenilenme projesini üstlenen ekip daha önce Maxx Royal, Voyage ve Rixos markaları başta olmak üzere bir çok devasa projenin yenilenme işini başarıyla tamamlamış.

Otel Alanı

Otel alanını temelde 3 ana bölüme ayırabiliriz. İlki giriş yaptığınız andan itibaren gördüğünüz ilk kısım, ikincisi otelin ana binasının arka kapısından giriş yapıp havuz tarafından çıkış yaptıktan sonra gördüğünüz ön kısım ve sonuncusu yüzünüzü denize döndüğünüzde sol tarafınızda kalacak üçüncü kısım. Biraz karışık gelmiş olabilir ancak ilk girişte verdikleri kitapçıkta bulunan haritayı aşağıya ekliyorum, tıklayarak yeni sekmede büyük halini görebilirsiniz.

Voyage Belek Tesis Haritası

Voyage Belek Tesis Haritası

Bahsettiğim girişten sonraki ilk alanda Coffee House, Türk misafirlere satışı olmayan B Blok, yine aynı bloğun altında bulunan Comfort Zone, Lagoon havuzu ve Lagoon Villaları, Kebappa ve Gracias A La Carte’ları bulunuyor.

İkinci alan ise vaktinizin en büyük kısmını harcayacağınız ana havuz, yetişkin havuzu, barlar, snack alanları, plajlar ve iskeleler. Aşağıda odamızdan bu alanın manzarasını görebilirsiniz.

Voyage Belek Oda Manzarası

Voyage Belek Oda Manzarası

Üçüncü alan ise mini golf alanlarıyla başlayan, aquapark, lunapark, tenis kortları, plaj voleybolu alanı, Tugi Kids World, okçuluk vb etkinliklerin yapıldığı alan ile amfitiyatroya kadar uzanan geniş bir alan olarak konumlanmış.

Sabah yürüyüşleri eğer tesisin tüm açık alanlarını gezmek istiyorsanız 45 dakika kadar sürebiliyor.

Yeme ve İçme

Yemek konusunda elde edeceğiniz en iyi deneyim kesinlikle Voyage otellerinde! Voyage Belek içerisinde aşağıdaki alanlarda belirli saatler arasında yemek yiyebilirsiniz.

Ana restoran olarak,

 • Degusto Ana Restoran (Açık büfe olarak sabah, öğle ve akşam yemeği sunuluyor)
 • Degusto Yetişkin Restoran (Açık büfe olarak sabah, öğle ve akşam yemeği sunuluyor)

A la carte olarak,

 • Cuisine 24 (7 gün 24 saat ücretsiz a la carte restoran)
 • Kebappa (Türk a la carte restoran)
 • Gracias (Meksika a la carte restoran)
 • Buzuki (Yunan a la carte restoran)
 • Wen (Çin a la carte restoran)
 • Tepenyakki (Ocak başı Çin a la carte restoran)
 • Carino (Steak a la carte restoran)
 • Vista (İtalyan a la carte restoran)

Ara öğün olarak,

 • Family Snack (Vista alanında snack menü sunuluyor, genelde bu alanı kullandık)
 • Adult Snack (Buzuki alanında snack menü sunuluyor ancak güneş direkt vurduğu için tavsiye etmiyorum)
 • Laguna Snack (Lagoon havuz bölgesinde snack menü sunuluyor, hiç denemedim)
 • Gözleme (Plaj bölgesinde gözleme menüsü sunuluyor)
 • Patisserie (Lounge alanında pastane menüsü sunuluyor, en lezzetli alanlardan birisi)
 • Manav (Beach Bar’ın yan tarafında yer alıyor, meyve sunuyorlar)
 • Ocakbaşı (Gözleme alanının karşısında köfte ekmek, balık ekmek vb yiyebilirsiniz)

Bar olarak,

 • Barroom (Burayı tatilimin son günü keşfettim, anlatılmaz yaşanır bir alan)
 • Adult Pool Bar (Yetişkin havuzunun olduğu alanda, geceleri de disko alanı olarak biliniyor)
 • Bloom (Biz gittiğimizde alanları açık ancak kendisi kapalıydı, muhtemelen kışın hizmet veriyor)
 • Family Pool Bar (Family Snack’in hemen yanında yer alıyor)
 • Pier Bar (Genel iskelenin orada yer alıyor, biz genelde yetişkin iskelesinde bulunduğumuz için patenli servisi tercih ettik)
 • Beach Bar (Gözleme ile ocakbaşı alanının arasında yer alıyor)
 • Patisserie Bar (Lounge alanında tam ortada yer alıyor, en çok vaktinizin geçeceği alanlardan birisi)
 • Laguna Bar (Laguna evlerinin o tarafta yer alıyor, hiç denemedim)
 • Garden Pool Bar (Kara tarafı oda tercih edenler için, hiç denemedim)
 • Lobby Bar (Bir girerken, bir çıkarken uğruyorsunuz)
 • Coffee House (Sabah yürüyüşlerimizin vazgeçilmezi oldu, Lobby tarafına yürürken sağda)

Muhtemelen unuttuğum da vardır ancak aklıma gelenler bunlar oldu :)

Eğer karnınız acıktıysa ve bir şeyler yemek isterseniz yaklaşık 10 dakika düşünüyorsunuz nerede yiyelim diye. Hatta zaman zaman acıkmayı beklemeden bir şeyler yemek istiyorsunuz.

Lounge alanı gerçekten harika. Pastane ve bara sahip bu alanda birbirinden şahane koltuk takımları, masalar, sehpalar ve hatta yataklar yer alıyor. Çok seveceğiniz bir alan. Yeme içmeye buradan başlayabilirsiniz :)

Voyage Belek Pastane ve Lounge Alanı

Voyage Belek Pastane ve Lounge Alanı

Kahvaltıda gözlemeden omlete, açma-simit-kruvasan çeşitlerinden yulaf lapasına, çorbadan sucuğa, envai çeşit peynirden sütlü yumurtaya, pastırmadan portakal suyuna her şey sunuluyor.

Öğle yemeğine biz bir defa gittik zira genelde snack alanları doymanıza yetiyor.

Akşam yemeklerini ister ana restoranlarda, isterseniz de a la carte’larda alabilirsiniz. Biz 2 a la carte deneme fırsatı bulduk. İlki Buzuki, oldukça ilginç bir deneyimdi ve balık dışında pek bir şey tüketememiş olsam da edindiğim deneyimden dolayı pişman değilim :) İkincisi ise Vista, servis hizmeti başta olmak üzere risottosu ve etleri şahane olan bir mekan.

Buzuki A La Carte Restoran

Buzuki A La Carte Restoran (Gündüz Adult Snack)

Tavsiyelerime gelecek olursam, kahvaltı olarak omletleri farklı kombinasyonlarla denemeli, öğle yemeğine gitmek yerine snack alanlarını keşfetmeli, öğleden sonra pastaneden mutlaka san sebastian cheesecake ve hemen yanındaki bardan americano alıp dışarıdaki açık alanda çam ağaçlarının altında oturmalısınız.

Öğle yemeklerinde ana restoran yerine 12:00 gibi gözleme ve 16:00 gibi köfte ekmek tavsiye ediyorum. Ayrıca family snack alanına uğramalı ve salatalarını, hamburger menülerini, pidelerini denemelisiniz.

Akşam yemeklerine biraz geç inmenizi tavsiye ediyorum. Erken inerseniz canlı müzik ya da şovlar başlayana kadar biraz boşlukta kalabilirisiniz.

Havuz ve Plaj

Havuz olarak eğer Lagoon tarafını hariç bırakırsak 2 seçeneğiniz bulunuyor. Ya yetişkin havuzu ya da ana havuz. Bunlar dışında bir de aktivite bölümünde aquapark kısmı mevcut ancak bu alanda yüzmek mümkün değil. Aquapark konusuna aktivite başlığında değineceğim.

Voyage Belek Yetişkin Havuzu

Voyage Belek Yetişkin Havuzu

Ana havuz çok fazla çocuk barındırdığından biz fazla takılmadık. Ancak yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz Maxx Royal Belek manzaralı yetişkin havuzu, vaktimizin çoğunu harcadığımız yer oldu.

Voyage Belek Yetişkin İskelesi

Voyage Belek Yetişkin İskelesi

Bu otelin asıl olayı plajı! Plajın kendisi kum olduğu gibi denizin tabanı da kum. Plajda ister kum üzerinde, ister çim üzerinde, isterseniz de iskele üzerinde şezlong kullanabiliyorsunuz. İskeleleri 2 adet, birisi genel iskele olup üzerinde kendi barı da mevcut. Diğeri ise yetişkin iskelesi olup sessiz sakin bir mekan.

Eğlence ve Aktivite

Voyage Belek eğlence konusunda bambaşka bir deneyim sunuyor. Gündüz eğlencesi henüz sabahtan başlıyor. Ana havuzda spor ve yarışma aktiviteleri, diğer alanlarda workshop etkinlikleri ve okçuluk, havalı tüfek, dart gibi aktiviteler sunuluyor.

Okçuluk ve Aktivite Alanı

Okçuluk ve Aktivite Alanı

Akşamları ise size seçim hakkı veriyorlar. Yani isterseniz amfitiyatroya giderek günün şovunu izleyebilir, isterseniz de canlı müzik alanına gidip bar hizmetiyle konser deneyimini yaşayabilirsiniz.

Amfi Tiyatro Alanı

Amfi Tiyatro Alanı

Aquapark tarafında yanlış hatırlamıyorsam 5 farklı kaydırak mevcut. Çift olarak botla kayabileceğiniz çılgın bir kaydırak da var!

Ana bina içerisinde mini bir atari ve bowling salonu da mevcut. Biz sadece kapısından bakmakla yetindik, zira bu aktiviteleri yapmaya vaktiniz dahi kalmıyor.

Voyage Belek Bowling Alanı

Voyage Belek Bowling Alanı

Eğlence programını takip edebilmek için Voyage mobil uygulamasını indirmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca tesis içerisinde farklı alanlarda bulunan etkinlik panoları da her gece hiç unutulmadan değiştiriliyor ve güncel aktiviteler hakkında bilgi veriyor.

Odalar

Voyage Belek içerisinde çok fazla oda tipi mevcut ve her biri farklı alanda konumlanmış. Kara tarafı olarak satılan standart oda A Blok olarak geçen ve ana binanın hemen arkasında yer alan ayrı bir binada yer alıyor. Ön manzarası Garden Pool’a bakarken, arka taraftaki odaları ise komşu ve kardeş otel Maxx Royal Belek’i görüyor.

Fiyat olarak ikinci seviyedeki Bungalow Superior olarak geçen oda tipi TUGI Kids World’ün yokuşundan çıkarak ulaşabileceğiniz ayrı bir alanda yer alıyor. O bölüme ait herhangi bir özel havuz alanı bulunmuyor. Bungalow’lar villa tipi paylaşımlı müstakil odalardan oluşuyor. Aileler çok daha fazla tercih ediyor.

Voyage Belek Bungalow Odaların Konumu

Voyage Belek Bungalow Odaların Konumu

Fiyat skalasındaki üçüncü oda tipi Anabina Deniz Tarafı olarak geçse de, aslında ana binadaki tüm 1, 2 ve 3’üncü kattaki odaları kapsıyor. İç taraftakilerin manzarası havuzları ve iskeleleri görmesiyle daha güzel olsa da, dış cephedekilerden birisi Maxx Royal Belek bahçesine, diğeri ise aquapark tarafına bakıyor.

Dördüncü oda tipi Anabina Deluxe olarak geçen 4. kat odaları. Bu odaların terası mevcut. Bu terasta güneşlenebileceğiniz şezlonglar, şemsiyeler, sandalyeler ve hoş vakit geçirebileceğiniz özel jakuziler yer alıyor. Ayrıca minik ağaçlı peyzajları da mevcut.

Ana Bina ve Ana Havuz Gece Manzarası

Ana Bina ve Ana Havuz Gece Manzarası

Fiyata göre beşinci oda tipi Dublex Villa Garden. İki katlı bu oda tipi 75m2 olup bahçe manzarası sunuyor.

Altıncı oda tipi Laguna Dublex Villa, havuza doğrudan giriş imkanı sağlayan özel villa konsepti sunuyor. Ayrıca bu oda tiplerinde odanızın balkonuna kadar içecek servisi yapılıyor.

Ve son seviye King Suit, aslında kral dairesi. Ana binanın en üst katında yer alıyor ve her iki binanında ucunda birer adet olarak yer alıyor. Terasıyla beraber toplamda 285m2 alana sahip.

Bir de ETS Tur sitesine göre satışına denk gelmediğim Ana Bina Aile odası mevcut. Bu da 1, 2 ve 3’üncü katların denize bakan en dipteki odaları sanıyorum. Bu oda dışında Türkiye pazarına sunulmayan B Blok odaları da mevcut.

Hizmet

Voyage denildiğinde aklıma ilk gelen başlık artık bu. Çünkü hiç bir otelde yaşayamayacağınız hizmet deneyimini burada elde ediyorsunuz. Oda servisinden resepsiyonuna, ana restoran içecek servisinden a la carte personeline kadar herkes sizin harika bir tatil geçirmeniz için çabalıyor adeta. Personeli çok güler yüzlü, çok kibar ve çok donanımlı. Bir kaçıyla muhabbet etme fırsatım oldu, otel yönetiminin personeline sağladığı imkanlar gerçekten inanılmaz.

Çocuk Kulübü

Voyage Belek, daha önce de bahsettiğim gibi Aile Oteli kavramından kopamamış harika bir tesis. Çocuklar için oluşturdukları alanlar, aynı fiyat segmentindeki otellerden çok daha fazla ve ayrıntılı şekilde düşünülmüş. Tugi Kids Club ile mini kulüp kavramını baştan tasarlayan Voyage, Belek’teki tesisinde macera parkurundan kapalı alanlarına, lunaparkından yüzme alanlarına, atölye etkinliklerinden kids show’larına kadar bir çok farklı alternatif ile hizmet veriyor.

Tugi Kids World Macera Parkı Alanı

Tugi Kids World Macera Parkı Alanı

Tugi Kids Club 4 farklı dilde sabah 10:00 ile gece 00:00 arasında hizmet veriyor. Ancak farklı dönemlerde farklı çalışma saatleri ile hizmet veriyor olabilirler. Tugi Kids World, 3 yaşındakiler için Mini Club, 4-7 yaş arasındakiler için Midi Club, 8-12 yaş arasındakiler için Maxi Club ve 13-15 yaş arasındakiler için Teenies Club olarak farklı programlarla eğlenceli vakit sunuyor.

Oyun bahçesi, lego odası, spor odası, uyku odası, kurabiye ve pizza yapımı gibi etkinliklerin gerçekleştiği atölye, spor alanları, mini disko ve çocuk şovları ile mükemmel alanlar sunuyor.

Olumlu ve Olumsuz Yorumlarım

Öncelikle olumlu yorumlarımdan başlamak istiyorum.

 • Otelin en büyük artısı gıda güvenliğinden güvenli turizm sertifikasına kadar uzanan bir çok kalite denetimine tabii tutulması. Öyle ki pişirilen her yemek belirli standartları karşılamak zorunda. Hatta bir kaç defa da şahsen duyduğum “numune alımı” da dahil olmak üzere çok yüksek gıda güvenliği şartlarına sahip.
 • Yemekleri inanılmaz lezzetli. Yani açık büfe olsun, çeşit olsun diye aklına geleni yapabilmek için maliyeti düşürmek yerine, otelin konaklama ücretini yükselterek kaliteden ödün vermeyen anlayışa sahipler. Normalde yemediğiniz türdeki yemekleri denemek için de inanılmaz bir fırsat. Çünkü normal şartlarda o kalitede ve lezzette bir yemeği bulamayacağınızı biliyorsunuz. Otel bunu ilk günden size aşılıyor. Yani ahtapot hiç yemediniz ve şunu düşünüyorsunuz: “Bu adamlar her şeyin en iyisini yapıyor, bari iyisiyle ilk defa deneyeyim”.
 • Pastanesi inanılmaz derecede iyi. İstanbul’un en iyi cheesecake mekanından daha iyi san sebastian cheesecake’leri mevcut. Ayrıca çikolatalarını kendileri yapıyorlar, bu sık rastlayamayacağınız bir şey. Hatta dondurmalarını da kendileri yapıyorlar. Dondurmaları o kadar iyi ki, normal otellerde görmediğiniz paket paket Magnum’lar burada her yerde olmasına rağmen gidip kendi dondurmalarını alıyorsunuz.
 • İçecekleri hep üst kalitede şişede servis imkanıyla sunuluyor. Konsepte dahil olmayan çok az şey bulabiliyorsunuz. Bu da menüler aracılığıyla size önceden belirtiliyor. Sunumları da oldukça iyi.
 • Snack alanları resmen ayrı birer a la carte kalitesinde. Ben öyle bir hamburger ya da meze sunumunu fine dining restoranlarda dahi görmedim.
 • Otel yönetimi (özellikle de misafir ilişkileri yöneticileri) oldukça donanımlı ve çok iyi yaklaşan insanlardan oluşuyor. En ufak bir problemde burada belirtemeyeceğim şekilde telafi ediyorlar. Üstelik bu problem otelden kaynaklanmasa bile! Hem ETS Tur temsilcisi hem de misafir ilişkileri bir kaç defa herhangi bir isteğimizin olup olmadığını sordu.
 • Personelleri harika, daha lobiden valizlerinizin alındığı andan itibaren bambaşka bir deneyim yaşayacağınızı hissettiriyorlar. İsmini öğrenemediğim arkadaş golf arabasını yavaş sürerek bize etrafı tanıttı. Hatta oda balkonundan da yine etrafı gösterip tanıttı ve tavsiyelerde bulundu. Mutlaka bu arkadaşlara ikramda bulunun, gerçekten hakediyorlar. Yine bar ve yemek alanlarında hizmet sağlayan personellerin hafızası inanılmaz. Bir sonraki gün sizi hatırlaması ve siz daha ağzınızı açmadan istediklerinizi getirmesi çok şaşırtıcı!
 • Aktiviteleri mükemmel, canlı müzikleri adeta birer konser havasında geçiyor. Ekipmanlar ve ses sistemi çok üst kalitede. Boğuk saçma sapan bir müzik işitmiyorsunuz. Özellikle ilk geceki Deepvoice şahaneydi! Parti anlayışları da fena sayılmazdı ancak bu konuya olumsuz deneyimler kısmında biraz fazla değineceğim.
 • Pandemiden dolayı hiç bir çekinceniz olmadan gidebileceğiniz alanlar tasarlamışlar. Şezlong aralarındaki mesafeden tutun, yemek masalarından kafelere kadar her alanda kimseyle dip dibe olmuyorsunuz.
 • Tesisin doğal güzelliği bambaşka, sabah 08:00 gibi Coffee House yürüyüşümüzü bilerek ve isteyerek TUGI tarafından uzatıyorduk.
 • Cusine 24 alışık olmadığınız bir deneyim sunuyor. Gecenin bir yarısı a la carte menü ile konsepte dahil şekilde yemek yemek muazzam bir şey!
 • Spa alanları oldukça iyi ve temiz. Üstelik çok keşfeden olmadığından bomboş. Vitamin bar ise gerçek bir vitamin bar. Öyle portakal suyu limonata veren bir yer değil. Detox suları ve farklı sağlıklı kokteylleri ile bizi oldukça şaşırttı.
 • Havuzları oldukça temiz ve etrafı da düzenli. Her yer sürekli paspaslarla ya da motorlu temizlik araçlarıyla temizleniyor. Yürüyüş yolları dahi ıslak şekilde paspaslanıyor. Gördüğüm en ilginç şey ise çöp kovalarının dahi her gün her an temizlik malzemeleri ve bezle temizlenmesi oldu. Çöp kovası boşaltılır anlarım da elle sürekli silinerek temizlendiğini ilk defa görüyorum.
 • Havlu kartı gibi saçma bir sistemden uzak kalmaları gerçekten çok çok iyi. Dilediğiniz kadar havlu alabiliyor ve değiştirebiliyorsunuz.
 • Oda konusundaki taleplerinizde müsaitlik doğrultusunda yardımcı olabiliyorlar. Ancak biz riske atmayıp upgrade’i kendimiz ücret farkıyla yaptık. Odamızın manzarası harikaydı. Odada L’Occitane marka şampuan, saç kremi, duş jeli, sabun ve losyon kullanılıyor. Voyage Belek odalarında ayrıca lif, diş fırçası, kulak pamuğu, makyaj temizleme pamuğu ve çeşitli malzemeler bulunuyor.
 • Son gün 12:00’da check-out yaptıktan sonra normalde kafede oturup vakit geçirirsiniz. Ancak bu otelde durum böyle değil. Comfort Zone alanında özel duşları, giyinme odaları ve dinlenme alanları sunuyorlar. Böylelikle deniz ve havuzlardan faydalanmaya devam edebiliyorsunuz. Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum.
 • En çok şaşırdığım konu denizin dibinin nasıl kum olduğu! Belek’te 4 otele gittim ve hepsinde plajı kum denizin tabanı çakıldı. Voyage Belek bu konuda özel olarak bir şey yaptı mı bilmiyorum ama başlı başına tercih sebebim olabilir.
Voyage Comfort Zone Alanı

Voyage Comfort Zone Alanı

Biraz da olumsuz yorumlarımı yazmak istiyorum.

 • Öncelikle pandemi döneminden ve yayınlanan genelgelerden de kaynaklı olarak yetişkin eğlencesi çok çok sınırlı. Gece 12’den sonra hayat bitiyor; bunu zaten bilerek geldik. Ancak gece 12 öncesi de eğlence oldukça sınırlı. Canlı müzik sonrası çalınan müzik o bildiğimiz disko havasını yaratmıyor. Günün 08:00-23:00 arası oldukça kaliteli ve eğlenceli geçerken 23:00-00:00 arası durduğunuz yerde müzik dinleme ve sonrasında sessiz bir tesiste yürüyerek geçiyor.
 • Parti konseptleri fena değildi. Ancak çok daha iyisini Titanic Deluxe Golf Belek’te gördük. Ayrıca partiler yetişkinlere yönelik gibi hazırlanmış ancak tam başarılı olamamış. Yani evet parti yapma cesaretimiz var ancak bu kadar da yok gibi. Şahsi görüşüm; bu otel çok çok arada kalmış. Hem balayı çiftlerini ve yetişkinleri kaçırmak istemiyor hem de aile oteli olarak çocuklu ailelerin rezervasyonlarını almak istiyorlar. Bence karar vermeliler.
 • Yetişkin alanları oldukça iyi düşünülmüş ancak katı şekilde korunmuyor buralar. Zira yetişkin havuzunda şişe atıp dipten şişe çıkarmaca oynayan aile ya da yetişkin iskelesine “sadece atlamak için” çıkıp duş başlığıyla milleti ıslatan çocuklar görebiliyorsunuz. Personel girenleri her ne kadar uyarsa da herhangi bir yaptırım uygulanmıyor.
 • Aile oteli olarak geçen terim aklınızda nasıl canlanıyor bilmiyorum ancak gittiğinizde otel misafirlerinin %60’ının çocuklardan oluştuğunu düşünebilirsiniz. Her ama her yer çocuk. Üstelik aile oteli olmasına rağmen çok fazla tek ya da grup erkek görebiliyorsunuz. Bu da olumsuz bir puan olarak gidiyor benden.
 • Otel tam kapasiteye ulaştığında bir panik havası hakim oluyor. Bunu özellikle Perşembe gecesi farkettik; servis hızı yavaşlıyor ve -muhtemelen bu konuyla alakalı- çok sık personel toplantısına denk geliyorsunuz.
 • Yetişkin iskelesinde bar bulunmuyor ve patenli servis mevcut. Ama saat 14:00’dan sonra saatte bir ancak görebiliyorsunuz. Onda da denizin içerisindeyken denk geldiğinizde 2 saatte herhangi bir servis almamış oluyorsunuz.
 • Barda çalışanları biraz tutuk. Normalde beklentiniz muhabbet edebilmek ve farklı şeyler deneyimleyebilmek. Ama -pandemiden de olabilir- sizi menü ile kısıtlıyorlar ve bir an önce yerinize göndermek için “biz getirelim efendim” diyorlar. Dediğim gibi pandemiden dolayı olabilir ancak pek hoşuma gittiği söylenemez.
 • Oda temizlik ve dolum hizmeti biraz karışık ilerliyor. İlk gün minibarda eksikliklerimiz varmış tabi ilk gün olduğundan dolayı bizim haberimiz yoktu. İkinci gün kulak pamuğu ve makyaj temizleme pamuğu unutulmuştu. Üçüncü gün sürpriz şekilde odaya çikolata ve şampanya koyulmuştu. Dördüncü gün balkondaki küllük unutulmuştu ama yatağa çiçek serilmişti. Beşinci gün bazı havlular ve bornozlar değiştirilmemişti. Biraz karışık ilerliyor açıkçası.

Siz de otel hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

https://www.voyagehotel.com/tr/voyage-belek-spa

https://www.etstur.com/Voyage-Belek-Golf-Spa

Etiketler: ,

Bu İçeriği Paylaş!

10 Yorum

 1. Nur Yeşilbaş Eylül 2021 at 14:56- Yanıtla

  Gördüğüm en iyi otel rehberi olabilir elinize sağlık. Spa konusuna da biraz girebilirseniz sevinirim.

 2. Fuat Yalçın Eylül 2021 at 12:28- Yanıtla

  Rixos Premium Belek tavsiye edilir

 3. Mert Yıldırım Eylül 2021 at 23:57- Yanıtla

  Voyage torba mı belek mi, ikisi de farklı şeyler vadediyor?

 4. Merve Nur Çiçek Ekim 2021 at 12:44- Yanıtla

  Voyage’larda sıkıntı mı var göltürkbükü kapanmış?

  • Burak Şengüloğlu Ekim 2021 at 23:49- Yanıtla

   Bildiğim kadarıyla tadilatlardan sonra Voyage Göltürkbükü’nün ismi Maxx Island Bodrum, Voyage Bodrum’un ismi de Maxx Royal Bodrum olarak revize edilecek.

 5. Meriç Öztürk Aralık 2021 at 11:29- Yanıtla

  Voyage Göltürkbükü artık Maxx Royal Bodrum Resort bilmeyenler öğrensin :)

 6. Mehmet Gamsız Ocak 2022 at 15:00- Yanıtla

  5 gece 6 gün 38.000 TL mi diyor bu yaz ben mi yanlış görüyorum?

  • Burak Şengüloğlu Ocak 2022 at 23:57- Yanıtla

   Bu sene dolar kurundan bağımsız olarak yükseldi fiyatlar. Yaza doğru belirli bir banda oturur fiyatlar.

Siz de fikrinizi belirtin